Kapat
Şarj Cihazları 71 0

Fastned 100. Hızlı Şarj İstasyonunu Başlattı

Aslında, Fastned aynı anda 100 ve 101’ini kurdu. Uzun vadeli amaç, Avrupa’da 1000 tane kurmak.

Fastned resmen 100’üncü hızlı şarj istasyonunu başlattığını, 2013’de ilk yapılanın kurulumundan altı yıl önce başladığını duyurdu.

Aslında şirket, aynı anda Fastned istasyonlarının çoğunun kurulduğu Hollanda’daki A15 karayolunun her iki tarafındaki 100 ve 101’inci istasyonda aynı anda hizmete girdi.

Şirket, Belçika ve İsviçre’ye genişlemeye hazırlanırken, Almanya ve İngiltere’de az sayıda şarj istasyonu kurulmuştu.

Tüm Fastned şarj istasyonları çok standartlı ve çok şarjlıdır (şantiye başına en az iki adet), şu anda 175 kW şarj cihazıyla (yakın gelecekte 350 kW) daha sık ve daha hızlı şarj olanağı mevcut. Şarj ağlarının çoğunda göze çarpan diğer fark, bize geleneksel akaryakıt istasyonlarını hatırlatan tavandır.

Fastned’in geleceği için hedefi, 1000 hızlı şarj istasyonuna sahip bir Avrupa hızlı şarj ağı oluşturmaktır.

Michiel Langezaal, CEO Fastned şöyle dedi:

“Bu elektrikli sürücüler için iyi bir haber ve Fastned için harika bir dönüm noktası. 2013 yılında Hollanda karayolu boyunca ilk hızlı şarj istasyonlarımızı açtık. Altı yıl sonra, Hollanda, Almanya ve Birleşik Krallık’ta karayolları boyunca ve şehir içindeki yüksek trafik noktalarına 100’den fazla istasyon inşa ettik. Belçika ve İsviçre’deki konumların geliştirilmesi de devam etmektedir. Bu hızlı şarj ağıyla Fastned şimdi Avrupa’nın en büyük oyuncularından biri ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + fifteen =