Kapat
Şarj Cihazları 109 0

Fastned İngiltere’de İlk 350 kW Şarj İstasyonunu Açtı

Bu yeni ultra hızlı şarj istasyonu ile zenginleştirilen Sunderland’den görüntülerdir.

Fastned, İngiltere’ye yayıldı , sadece ilk hızlı şarj istasyonunu açmadı aynı zamanda İngiltere’de 350 kW şarj gücüne hazır ilk şarj firması oldu.

Sunderland’ın en işlek merkezi rotalarından biri olan West Wear Caddesi üzerinde yer almaktadır. Sunderland, Avrupa pazarı için LEAF üreten Nissan üretim tesisi ile de tanınır.

“Yeni hızlı şarj istasyonu Fastned tarafından tasarlandı, üretildi ve işletildi. Kuzey Doğu Ortak Taşımacılık Komitesine ait ve Go Ultra Low Cities Grant ve Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından finanse edildi. İstasyon, Sunderland’ın en işlek merkezi rotalarından biri olan West Wear Caddesi üzerinde merkezi bir konumda yer almaktadır. ”

Güneş kanopisinin altındaki istasyon, yenilenebilir elektrikten (güneş ve rüzgar) beslenen birkaç standdan oluşmaktadır;

  • Dört adet 50 kW hızlı şarj cihazı
  • “zaten 350 kW şarj için etkin olan” 175 kW hızlı şarj cihazı

Başlangıçta, şarj işlemi ücretsiz olacak ancak daha sonra değiştirilecek:

“Başlangıçta, Sunderland’daki istasyonda şarj etmek ücretsiz olacak. Ücretsiz ödeme 2019 yılında, ödeme sistemi etkinleştirildiği anda sona erecektir, o andan itibaren bir giriş fiyatı tahsil edilecektir. Şarj ve ödeme daha sonra bir EA şarj kartı, banka / kredi kartı, Apple Pay ve Android Pay ile mümkün olacaktır. Yılın ilerleyen zamanlarında aynı zamanda Birleşik Krallık’ta ilk kez otomatik şarj (Autocharge) yapılmasını sağlayan Fastned App ile şarj etmek mümkün olacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − five =