Kapat
Şarj Cihazları 31 0

Fastned Şarj Ağı Belçika’ya Kadar Geldi

350 kW şarj istasyonu için 13 otoyolda faaliyete girdi.

Avrupa’da önemli işlere imza atan Fastned firması Belçika’da da artık şarj istasyonlarını faaliyete geçirmeyi başardı. İlk olarak 13 otoyolda hızlı şarj istasyonunu kullanıma sundu.

Tüm şarj istasyonları toplamda 350 kW güç sağlayacaktır. Konu ile ilgili aşağıdaki gibi açıklama yapıldı;

“Bu yerler, Agentschap Wegen & Verkeer (AWV) ile Belçika’daki Flanders kentine hızlı şarj istasyonları sağlayan otoyol parkları sağlamak için ortaklığın bir parçasıdır. Bu istasyonlarda elektrikli otomobilleri % 100 yenilenebilir elektrik ile 350 kW’a kadar şarj edebilecektir. “

“İstasyonlar, Limburg, Vlaams-Brabant ve Anvers illerindeki Flanders’deki karayolları boyunca doğrudan mevcut park alanlarına inşa edilecek. Karayolu park alanları, Agentschap Wegen & Verkeer (AWV) yetkisi altında olacak. Flanders’taki yol ağının yönetimi ve bakımından sorumlu olan Flaman yol ajansı, AWV’nin şarj alanları için vermiş olduğu izin 15 yıl boyunca geçerlidir. “

Fastned şimdiye kadar toplamda 113 adet istasyon kurmayı başardı. Avrupa şarj sektöründe öncü durumda olan firma 12 milyon euro gibi bir rakamı şarj ağlarına harcadı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir