Kapat
Şarj Cihazları 83 0

Fastned, Tek Bir Şarj İstasyonu için 1.000 Metre Kablo Kanalı

Binanın hızlı şarj istasyonlarının özellikleri, tam kapasite için önceden kablo bağlanması gerektiğidir.

Fastned’in Network Technology Başkanı Roland van der Put, son zamanlarda yapım aşamasında olan ultra hızlı bir şarj istasyonunun fotoğrafını paylaştı.

Fotoğraf bize aynı anda en az birkaç 350 kW şarj cihazını kullanmaya hazır olacak, geleceğe yönelik, çoklu şarj istasyonu kurmak için ne kadar büyük bir görev olduğunu gösteriyor.

Öncelikle, şirketin başlangıçta sadece 2-4 50-175 kW şarj istasyonları olacak olsa bile, şarj cihazlarına somut temeller koyması ve ardından her stand için tam güç sağlamada ön kablo bağlaması gerekir.

“175/350 kW şarj cihazlarımız, onları beslemek için çok sayıda kablo kanalına ihtiyaç duyuyor. Sadece birkaç hafta içinde sıfırdan yeni bir istasyon inşa etmek için çok dikkatli hazırlık yapılması ve çok çalışılması gerekiyor. Sonuç her zaman güzel görünüyor.”

Kablo kanallarının toplam uzunluğu istasyon başına yaklaşık 1 km (1.000 metre) olabilir.

50 duraklı Tesla Supercharging istasyonu gibi diğer istasyonların çok daha büyük olduğunu tahmin ediyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir