Kapat
Şarj Cihazları 76 0

Fiat Chrysler, Avrupa’da Enel X ve ENGIE ile İşbirliği Yapacak

Yeni plug-inler hakkında karar verildi. Şimdi şarj altyapısını hazırlama zamanı

Fiat Chrysler Automobiles (FCA), iki elektrikli araçla ( Enel X ve ENGIE ) birlikte elektrikli arabalar için kapsamlı bir şarj teklifi geliştirmek ve teklif etmek üzere bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Enel X ile yapılan anlaşma İtalya, İspanya ve Portekiz’i ilgilendirirken, ENGIE diğer 14 ülkede faaliyetler gerçekleşecek. (Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Hollanda, Polonya, Slovakya, İsveç, İsviçre) bir altyapı ortağı olacak. ve İngiltere).

FCA, yeni bir Fiat 500 BEV ve Jeep Renegade PHEV de dahil olmak üzere Avrupa’da ilk plug-in araçlarının başlatılması için hazırlanıyor.

“Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Grup 2018-2022’nin bir parçası olarak piyasaya sürülen plug-in hibrid (PHEV) ve tam elektrikli (BEV) modellerinin üretim ve dağıtımını desteklemek için yeni e-Mobilite çözümleri için iki anlaşma imzaladı.

Bu anlaşmalar yoluyla FCA bayileri, perakende ve ticari müşterilere yenilikçi şarj çözümleri ve hizmetleri sunabilecek. Bu girişim, elektrikli araçların toplam sahip olma maliyetini azaltmak için yeni teknolojilerin araştırılmasını ve test edilmesini de içeriyor. ”

Yalnızca İtalya’da, FCA iki yıl içinde fabrikalarına, ofislerine ve Ar-Ge merkezlerine kabaca 700 şarj istasyonu kurmayı planlıyor. Şarj istasyonlarını kurması gereken çok sayıda satıcı vardır.

ENGA’nın EVBox’ı ve Enel X’in JuiceBox‘ları – FCA müşterilerine duvar kutusu şarj cihazları sunabilecek .

Ortaklığın ayrı bir noktası, halka açık ücretlendirme çözümlerinin yanı sıra halka açık ücretlendirme noktalarını bulma / kullanma uygulamaları için uygun maliyetli ve uygun erişim olacaktır.

Fiat Chrysler Automobiles İcra Kurulu Başkanı Mike Manley şunları söyledi:

“Bu ortaklıklar, beş yıllık iş planımızın bir parçası olarak geçen yıl açıkladığımız e-mobilite stratejisine dayanıyor. Müşterilerimizin hızla gelişen beklentilerini karşılamak ve aşmak için birden fazla pazarda ortak bir eko, ürün ve hizmet sistemini elektrikli araçlar için kuruyoruz “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir