Kapat
Şarj Cihazları 175 0

Florida Power & Light Company 1.000 Şarj Noktası Kuruyor

Florida, 1.000’den fazla şarj noktasıyla birlikte EV dostu olacak.

Florida Power & Light Company (FPL), National Drive Electric Week sırasında devletin ücret altyapısını önemli ölçüde genişletmek için yeni bir girişim başlattığını açıkladı.

Planda, aşağıdakiler dahil olmak üzere 100’den fazla yere 1.000’den fazla şarj noktasının (muhtemelen AC Seviye 2) kurulması öngörülüyor :

  • ana yollar, halka açık parklar, alışveriş merkezleri
  • büyük işverenler: “kamu ve çalışanların kullanımı için şarj istasyonları kuracak Jüpiter Tıp Merkezi ve çalışanları için istasyonlar kuracak Office Depot, Inc.” gibi
  • popüler turizm destinasyonları: ” Palm Beach Gardens’ın Sandhill Crane Park şehri ve West Palm Beach, Fort Lauderdale ve Miami’deki Brightline istasyonları gibi”

Ayrı olarak, FPL ayrıca Taşıttan Alıcıya ( V2G ) iki yönlü şarj için elektrikli okul otobüslerini kullanma olasılığını da incelemektedir .

İlk beş otobüs West Palm Beach şehri ile ortaklaşa kurulacak.

“Okul otobüsleri, elektrikli“ Taşıttan Şebeke ”teknolojisi için onları ideal kılan öngörülebilir programlara sahiptir. Otobüsler sabah kalkışları ve öğleden sonra kalkışları nedeniyle çalışmadığında, piller yoğun zamanlarda da dahil olmak üzere enerji şebekesine güç sağlayabilir. Bu girişim FPL’ye olağanüstü öğrenmeler sağlayacak ve devletin genelindeki okul bölgelerinin yanı sıra herkes için EV’nin benimsenme hızını da yansıtacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir