Kapat
Şarj Cihazları 127 0

Ford, Şarj Cihazları Kurulumunda En Yararlı Yerleri Belirlemek için Akıllı Algoritma Geliştirdi

Ford şarj yeri lokasyonlarına büyük önem veriyor. Peki geliştirdikleri bu algoritma ile şarj cihazı kurulum yerlerine nasıl karar verecekler ?

Avrupa’da Elektrifikasyondan Hazırlamak için Ford firması kendilerine yardımcı olacak bir akıllı algoritma geliştiriyor şarj istasyonları kurmak için en faydalı yerleri tespit edecekler.

Ford, İngiltere’de 1 milyon kilometreden fazla sürüş verisi kullanıyor. Şirket, seyahat verilerini kaydetmek için minibüslere 160 adet cihaz taktı ve 15.000 günlük araç kullanımından sonra 500 milyondan fazla veri noktası topladı.

Sonuç olarak Ford Greater London’daki derinlemesine analizin, elektrifikasyonu önemli ölçüde kolaylaştırmak için nispeten az sayıda stratejik olarak yerleştirilmiş hızlı şarj cihazının doğru yerleştirilme olanağının sağlandığını belirtti.

John Scott proje lideri şunları söyledi;

“Mevcut araç kullanımıyla elde edilebilecek çok büyük miktardaki verileri kullanabilmek, analiz etmek ve bunlardan yararlanabilmek geleceğin şehirlerini değiştirebili ve geliştirebilir” dedi. “Biz Ford’da, daha temiz, daha sessiz şehirler ve şehirlere katkıda bulunacak elektrikli araçlar dahil olmak üzere akıllı bir dünya için akıllı araçlar sunmayı taahhüt ediyoruz. Ancak, bu yaklaşımı desteklemek için gerekli altyapıya yatırım verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için verileri kullanmaya çalışıyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =