Kapat
Şarj Cihazları 31 0

GB / T için Yeni Prototip CHAdeMO Soket ve Giriş

CHAdeMO sadece GB / T ile güçlerini birleştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir pantograf versiyonu ve standardın düşük güçlü versiyonlarını da geliştirir.

Çin ve Japon hükümetlerinden nimet alan CHAdeMO Derneği ve Çin Elektrik Konseyi (CEC) eski CHAdeMO ve GB / T’ye geriye dönük uyumluluk ile yeni bir “Ultimate” küresel hızlı şarj standardı üzerinde çalışıyor.

CHAdeMO genel kurulunda, yeni GB / T – CHAdeMO girişinin prototip sürümü sunuldu ve okuduklarımıza göre, güç çıkışı 900 kW’a (900 A ve 1.000 V) yükselecek .

“Konferans salonunun yanındaki sergi alanında, yeni GB / T – CHAdeMO işbirliği girişleri için prototip sergilendi.

CHAdeMO gelecek
GB / T ve CHAdeMO fişleri

Çin ile ittifak yanında, CHAdeMO başka iki proje üzerinde de çalışıyor:

  • Ağır hizmet tipi araçlar için CHAdeMO’nun yeni yüksek güçlü versiyonu ( otomatik bağlantı sistemli pantograf tipi yüksek güçlü şarj standardı)
  • Motosikletler ve küçük araçlar dahil küçük boyutlu araçlar için CHAdeMO’nun yeni düşük güçlü versiyonu (örn. 5-20kW veya DC 20-120V)

“Ayrıca,Birlik, uluslararası elektrikli pantograf tipi yüksek güç şarj standardı özelliğini, büyük ebatlı araçlar için otomatik bağlantı sistemi ile birlikte, Uluslararası Elektrikli Komite’ye (IEC) motosikletler ve küçük taşıtlar dahil küçük boyutlu araçlar için düşük güç şarj standardı sunmuştur ) ve protokolü 2019’da yayınlamayı hedefliyoruz. Bu sayede, çeşitli araç elektrifikasyon gereksinimlerini kapsayan CHAdeMO protokolünün tam listesi tamamlanacak ”dedi.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »