Kapat
Şarj Cihazları 82 0

GM ve Bechtel ABD Genelinde Binlerce Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonunu Planlıyor

Şirketler bu yeni ücretlendirme ağını oluşturmak ve yönetmek için 3. bir kurum oluşturacaklar.

CNN tarafından yayınlanan bir rapora göre, General Motors ve inşaat şirketi Bechtel, ABD genelinde binlerce elektrikli araç hızlı şarj istasyonu kurmak için güçlerini birleştiriyorlar. Şirketler bu yeni ücretlendirme ağını yönetecek yeni bir varlık oluşturacaklar. 

Bugün itibariyle, ülkenin hızlı şarj altyapısı hala başlangıç ​​aşamasında. İstasyon sayısı son birkaç yılda hızla artmış olsa da, talebi karşılamak için büyümeye devam etmesi gerekecektir. Ülkedeki en sağlam ağa sahip olan Tesla’nın bile istasyonların kalabalık olduğu birçok alanı var. 

Bu yeni ağ, önümüzdeki 5 yıl içinde birden fazla elektrikli araç modelini satmaya başlamayı planlayan GM’e bir nimettir. Chevy Bolt EV piyasadaki tüm elektrikli araçlar satan en iyilerinden biri kalır ve bir yeni daha geçit benzeri giriş yolda gibi görünüyor. Yeni şirket sadece GM araçlarından değil, diğer üreticilerin elektrikli araçlarından da gelir elde edecek. 

Yeni şirket kurulduktan sonra, yeni yatırımcı ile ortak olmaya potansiyel yatırımcılar davet edilecektir. “General Motors ve Bechtel gibi iki şirketin katılımıyla bunun dış yatırımcılara çekici geleceğini düşünüyoruz.” Bechtel Enterprises Başkanı Keith Hennessey dedi. 

Bu, Bechtel’in diğer endüstrilerde daha önce yürüdüğü bir yol. “Uzun yıllardır elektrik üretimi ve güç aktarımında büyük bir varlığa sahibiz.” Hennessey dedi. “Ve ayrıca çeşitli ulaşım altyapıları, otoyollar, havaalanları, demiryolu vb. İnşa ettik. Ulaştırma elektrifikasyonu, temel olarak, bizim için iki temel pazarın birleşimidir.”

Şarj istasyonları öncelikle, büyük apartman daireleri ve apartman dairelerinin garaja erişiminin olmadığı yoğun nüfuslu şehirler boyunca konumlandırılacaktır. Bu, Tesla ve Electrify America’dan ortaya çıkan stratejilere benzer. 

GM’nin EA altyapısı ve şarj başkan yardımcısı olan Mike Ableson, kentsel altyapının ve şarj altyapısının ileriye dönük en önemli olacağı yer olduğuna inanıyor. “Bu konuda düşündüğümüz gibi, Elektrikli otomobillerin benimsenmesi üzerinde en büyük etkiye sahip olacakları şarj cihazları koymak istiyoruz; buradakilerin çoğunun aslında kentsel alanlarda olacağına inanıyorum.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir