Kapat
Şarj Cihazları 184 0

Green Power Güney Kore’de Yeşil Kablosuz Şarjını Tanıtttı

WiTricity kablosuz şarj sistemi bir Hyundai Kona Elektrik üzerinde halka arz edildi.

WiTricity, şarj istasyonları üzerine çalışan bir firmadır. Güney Kore’de yeşil güç sloganı ile kablosuz şarj özelliğini yerel elektrikli araç olan Hyundai Kona üzerinde kullanıcılara tanıttı.

Green Power gücü maksimum 300 kW olabilir. Bu aralıkla istenilen güçte araçlar şarj edilebilir. Ancak şu an henüz bu rakamları göremedik. Firma nominal olarak 11 kW’lık bir güç sistemi kullanmaktadır. Bu teknolojisine ise WiTricity DRIVE 11 adı vermektedir.

Firma tarafından kablosuz şarj cihazı hakkında yapılan açıklama şu şekildedir;

“Uzaktan kablosuz güç aktarımı alanında endüstride öncü olan WiTricity firması Güney Kore’nin önde gelen güç elektroniği tedarikçisi ve çeşitli uygulamalar için yüksek güçlü kablosuz şarj sistemleri tedarik eden Green Power ile lisanslama ve teknoloji transferi anlaşmalarına girdi. “

“Green Power, ürün tekliflerini WiTricity’nin 11 kW’lık güç sağlayan ve geleneksel plug-in elektrikli araç şarj cihazlarına uyan ve keyiften ödün vermeyen bir sistem üzerinde gerçekleştirdi.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir