Kapat
Şarj Cihazları 36 0

Hızlı Şarj Noktaları İngiltere’de 2020’ye Kadar Kredi Kartı Ödemesi Sunacak

Hükümet, hızlı şarj işleminin sürücüler için kolayca erişilebilir olmasını istiyor.

Hükümet, tüm yeni elektrikli araçların hızlı şarj noktalarını, sürücülere gelecek yıla kadar bir kredi kartı veya bankamatik kartı kullanarak ödeme yapma olanağı sunmak istiyor.

Bir duyuruda, Ulaştırma Bakanlığı (DfT), tüm yeni ücretlendirme noktalarının 2020 baharına kadar tesisi sunması gerektiğini “söyledi. Hükümet, şarj endüstrisinin” kullandıkça öde “geliştirmesini” beklediğini “söyledi şarj şebekesi üzerinden ödeme seçeneği, sürücülerin araçlarını şarj etmek için çeşitli akıllı telefon uygulamalarına veya üyelik kartlarına ihtiyaç duymamalarını sağlıyor.

Şu anda, birçok ödeme noktası, giriş yapmak ve şarj noktasına erişmek için kartları veya uygulamaları kullanan müşterilerle bir tür üyelik gerektirir. Müşterinin hesabı, otomobilin harcadığı elektrik için tahsil edilir.

Elektrikli otomobil şarj

Ulaştırma Devlet Bakanı ve Northampton North Milletvekili Michael Ellis, mevcut ödeme mekanizmalarının mevcut elektrikli araç sahiplerini sinir bozduğunu ve sorunun çözülmesinin daha fazla insanın elektrik kullanmasını teşvik edeceğini söyledi.

“Hükümetin vizyonu İngiltere’nin dünyadaki en iyi elektrikli araç şarj ağlarından birine sahip olması ancak şu anda ödeme yöntemlerinin çeşitliliğinin sürücüler için bir hayal kırıklığı kaynağı olduğunu biliyoruz” dedi. “Elektrikli araç sürücülerinin deneyimlerini geliştirmek ve sürücü seçiminde bulunmak için kolay ödeme yöntemlerinin bulunması çok önemli. Bu, daha da fazla insanın elektrikli araçların sıfır emisyonlu bir geleceğe olan yolculuğumuzu getirmesi ve hızlandırması avantajlarından faydalanmasına yardımcı olacak. ”

2016 Nissan Leaf şarj

DfT’nin açıklaması, şirketlerin gelecek baharda kartla ödeme yapmaları gerektiğini açıkça belirtmemekle birlikte, hükümet, “pazarın tüm ağ üzerinde iyileştirme sağlamak için çok yavaş olduğunu” hissediyorsa, endüstriyi “müdahale edeceği” konusunda uyardı. Bununla birlikte, bir şarj sağlayıcı olan BP Chargemaster, bugünden itibaren (15 Temmuz) tüm yeni 50kW ve 150kW şarj cihazlarında kart ödemesi yapma sözü verdi. Ayrıca gelecek yıl boyunca teknolojiyi mevcut hızlı şarj cihazlarına uyarlayacaktır.

Elektrikli araç şarj

BP Chargemaster CEO’su David Newton şunları söyledi:

“En büyük hızlı şarj cihazı da dahil olmak üzere İngiltere’nin en büyük kamu şarj ağının işletmecisi olarak, hükümetin temassız banka kartı ödemesini desteklemek için tüm yeni hızlı ve ultra hızlı şarj cihazlarına yönelik vizyonunu destekliyoruz.

“Bu tesisi bugünden itibaren tüm yeni 50kW ve 150kW şarj cihazlarına tanıtmakla kalmayıp, aynı zamanda İngiltere’deki mevcut hızlı şarj cihazlarımızı önümüzdeki 12 ay boyunca bu teknolojiyle güçlendirmeyi taahhüt ederek bir adım daha ileriye gideceğiz” dedi.

BP Chargemaster şarj istasyonu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 12 =