Kapat
Şarj Cihazları 60 0

Honda Yeni Şarj Çözümlerini Evler, Kamusal Yerler ve DC/V2G için Duyurdu

Elektrifikasyonun tam olarak başlamasından önce Honda, şarj çözümlerini araştırıyor.

Açıklanmasından sonra Honda e ve elektrifikasyon planı (çoğunlukla melezleme) duyuran Honda da evde, kamu ve DC hızlı şarj (V2G yeteneğine sahip) için çözümler dizisi sunuyor.

Perakende müşterileri için çözüm, 7.4 kW tek fazlı veya 22 kW üç fazlı şarj için temelde Seviye 2 AC şarj noktası, duvar veya kaideye monte edilmiş Honda Güç Şarj Cihazı olacaktır.

“Sistem, aşağıdakiler dahil bir dizi konfor ve güvenlik özelliğine sahiptir:

  • Şebeke elektriği kesilirse şarj cihazının 5 kata kadar yeniden başlatmaya çalışmasını sağlayan otomatik kurtarma fonksiyonu, beklenenden daha düşük sorunları en aza indirir
  • Ev tabanlı yenilenebilir enerji ile entegrasyon. Örneğin, izin verilen maksimum şarj miktarı güneş fotovoltaik dizisine, ev tipi bataryaya veya ısı pompasına bağlı olarak düzenlenebilir.
  • Temassız RFID ile tanımlama, böylece yalnızca yetkili kişiler sistemi kullanabilir
  • Şarj kablosu kilitleme mekanizması

Power Charger, kullanıcıların düşük talep zamanlarında daha ucuz enerji maliyetlerinden yararlanabilmelerini sağlayan bir giriş değiştirme fonksiyonuna sahiptir. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir