Kapat
Şarj Cihazları 47 0

Hyundai ve Kia, IONITY Hızlı Şarj Ağına Yatırım Yaptı

Hyundai ve Kia, 2021’den itibaren 800 V’de 350 kW’a kadar kullanmak için IONITY’ye katıldı.

Hyundai Motor Group ( Hyundai ve Kia ), 2017 yılında Avrupa pazarı için BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company ve Porsche AG ile Volkswagen Grubu tarafından kurulan bir ortak girişim olan IONITY hızlı şarj ağına yatırım yaptığını açıkladı.

Finansal detayları açıklanmadı ancak Hyundai Motor Grubu ve IONITY eşit paya sahip olacaklar.

IONITY’nin ilk aşaması, 2020’nin sonuna kadar 350 kW ve 800 V değerinde birden fazla DC hızlı şarj cihazı ile 400 istasyon başlatmak.

Halen 14 ülkede 140’tan fazla ve yapım aşamasında 50’den fazla kişi var.

Hyundai ve Kia, her ikisinin de 2021’den başlayarak, 350 kW’a kadar şarj etmek için 800 volt şarj sistemine sahip ilk tamamen elektrikli modelleri sunacağını  söylüyor.

“Bu ağa katılma kararı, Hyundai ve Kia’nın Avrupalı ​​müşterileri için daha büyük avantajlar sağlayacak. 2021’den itibaren, Hyundai ve Kia EV’ler, IONITY’nin 350 kilowattlık maksimum şarj gücünü karşılamak için 800 volt şarj sistemleriyle donatılacak. Müşteriler de kullanabilecekler. IONITY’nin dijital ödeme seçenekleriyle donatılmış HPC tesisleri, şarj sürelerini önemli ölçüde azaltmak ve uzun mesafeli seyahatleri kolaylaştırmak için kolaylaştırıldı ”dedi.

Hyundai Motor Group’ta Genel Müdür Yardımcısı ve Ürün Bölümü Başkanı Thomas Schemera şunları söyledi:

“Bu ortak girişime katılmamız, Grubun gelecekteki elektromobiliteye bağlılığını teyit ediyor. IONITY ile yaptığımız çalışmanın, müşterilerimiz için yakıt ikmalinden daha sorunsuz ve daha kolay olacağı yüksek güçlü şarj deneyimleri çağını açacağına inanıyorum. ”

IONITY CEO’su Michael Hajesch, IONITY’nin yeni hissedarı gemide ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi:

“Hyundai Motor Group, elektromobiliteye tam bir stratejik bağlılık ile önemli uluslararası tecrübe ve bilgi birikimi getiriyor. Yeni yatırımcıların IONITY’ye katılımı, genç şirketimizin çalışmalarının zaten meyve sağladığını gösteren açık bir güven işaretidir ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 7 =