Kapat
Şarj Cihazları 21 0

Hyundai Yeni Ultra Hızlı Şarj Konseptini Tanıttı

Kablo daima şarj portunun yanında olacak.

Hyundai Hi-Charger konsepti Hyundai firması tarafından twitter üzerinden tanıtıldı. 350 kW çıkış gücüne sahip olan bu ultra hızlı şarj cihazı ilginç bir konsep tasarımına sahip.

Hi-Charger’ın yeniliği otomatik olarak dönen bir kablo ve konektörden ibarettir. İstasyondaki bir elektrikli otomobil park alanında şarj esnasında kablo otomatik olarak inme özelliğine sahiptir.

Şarj işleminin başlaması için bir uygulamanın olması gerekir. Ayrıca ledler vasıtası ile şarjın başlayıp başlamadığı kontrol edilebilir.

Bu sistemin dezavantajı tasarım maliyetinin yüksek olması ve bu da şarj istasyonunun satış rakamlarının yüksek olmasıdır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir