Kapat
Şarj Cihazları 219 0

İngiltere Hükümeti, Elektrikli Araba Şarj İstasyonlarına 400 Milyon £ Yatırım Yaptı

Bu paranın bir kısmı 3.000 yeni hızlı şarj noktası oluşturmak için harcanacak.

Hükümet, İngiliz hızlı şarj noktalarının sayısını iki katına çıkaracak elektrikli araç şarj altyapısına 400 milyon sterlinlik bir yatırım yaptığını açıkladı.

Ulaştırma Bakanlığı’na (DfT) göre hükümetin parasının ilk 70 milyon sterlini, ülke genelinde 3.000 elektrikli araç (EV) hızlı şarj noktası oluşturmak için kullanılacak. Bu, İngiltere’nin toplam hızlı şarj puanı sayısının ikiye katlanacağı ve çalışma 2024’te tamamlandığında 5.000’ye varacağı anlamına geliyor.

DfT, hızlı şarj noktalarının “bir aile arabasını 20 dakika kadar kısa sürede şarj etme” yeteneğine sahip olacağını ve bakanlığın ülke genelinde EV’leri “daha ​​erişilebilir” hale getireceğini umuyor. Duyuru ayrıca hükümetin ülkenin ana karayolu ağındaki ücret noktalarının sağlanmasını gözden geçirmesiyle de geliyor. Gözden geçirme tamamlandığında, DfT sonuçları puanları planlamak için kullanmayı umuyor, böylece tüketiciler araçlarının akülerini “bir servis istasyonunda bir kahve için dururken” dolduruyorlar.

Ana yatırım 400 milyon £ olmasına rağmen bunun sadece yarısı hükümet tarafından finanse edilecek ve diğer yarısını da özel sektör ortakları karşılayacak. Bununla birlikte yatırım, hükümetin 2040 yılına kadar geleneksel benzinli ve dizel motorlu araçların satışını sonlandırma planının bir parçası olan elektrikli araçların alımını desteklemek için 1,5 milyar sterlinlik nakit enjeksiyonuna paralel olarak yürütülecek.

Exchequer Sekreteri Simon Clarke, “İngiliz inovasyonunu ve teknolojisini desteklerken seyahatleri daha yeşil hale getirme planlarını sürdürüyoruz” dedi. “Yollardaki elektrikli araçlar için hızlı şarj noktalarının sayısını iki katından fazla tutacak bu fonu duyurmaktan mutluluk duyuyorum. İngiltere zaten Avrupa’nın en büyük şarj altyapısı ağlarından birine sahip ve yakında bu yatırım sayesinde en hızlı şekilde sahip olacağız ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir