Kapat
Şarj Cihazları 84 0

İngiltere Hükümeti, Şarj Altyapısına Ağır Yatırım Yapacak

Ücretlendirme ile ilgili birkaç projenin geliştirilmesi için para ödeyecek.

Ulaştırma Bakanlığı, hükümetin elektrikli otomobil şarjı altyapısına 37 milyon £ yatırım yapması gerektiğini belirtti.

En az 12 ayrı proje, kablosuz şarj, yeraltı şarj sistemleri ve hatta güneş enerjisiyle çalışan ön ödemelerdeki gelişmeleri finanse edecek parayı paylaşacak. Diğer projeler arasında otoparklara şarj noktalarının yerleştirilmesi ve Virgin Media’nın altyapısını kullanan ve çevrimiçi olarak daha iyi bilgi paylaşmak için, örneğin şarj ilerlemesini ve park alanlarını çevreleyen veriler gibi akıllı bir şarj sistemi bulunmaktadır.

Yatırım aynı zamanda düşük güçlü bir şebeke bağlantısı kullanarak yarı hızlı şarj sağlayan yeni bir enerji depolama sistemini destekleyecektir. Bunu yaparak, sistem gerekli elektrik miktarını sağlamak için gerekli olacak pahalı trafo merkezi yükseltme ihtiyacını azaltacaktır. Tüm projeler zaten üç aylık başarılı fizibilite çalışmalarını tamamladı.

Küçük kasabadaki İngiliz elektrik alt istasyonu

Northampton North milletvekili ve Ulaştırma Devlet Bakanı Michael Ellis, yatırımın elektrikli araç sahipliğini “dönüştüreceğini” ve önerileri sürücüler için daha cazip hale getireceğini söyledi.

“Elektrikli araç sürücüleri deneyimini dönüştürmek için ulaşım devrini destekliyoruz ve teknolojilere yatırım yapıyoruz” dedi. “Elektrikli araçlar için şarj altyapısının güvenilir ve yenilikçi olmasını sağlamak, daha çok insanı zaten İngiltere’deki yollarda ultra-düşük emisyonlu araç kullanıcılarının rekor sayılarına katılmaya teşvik ediyor.”

Kablosuz şarj istasyonu illüstrasyon kullanarak elektrikli araba
Elektrikli otomobil şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir