Kapat
Şarj Cihazları 71 0

İngiltere’de Akıllı Teknolojiye Sahip Olmak İçin Devlet Tarafından Finanse Edilen Şarj Noktaları

Hükümet, hareketin maliyetleri düşüreceğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın (DfT) yaptığı açıklamada, devlet tarafından finanse edilen tüm elektrikli araç şarj noktalarının 1 Temmuz’dan itibaren ‘akıllı’ teknolojiye sahip olması gerektiğini belirtti.

Bu noktadan sonra, hükümetin Elektrikli Araç Homecharge Programının desteklediği herhangi bir şarj noktasının uzaktan erişim sağlayan bir sinyali alma, yorumlama ve tepki verme yeteneğine sahip olması gerekir. DfT’ye göre, sistem elektrikli otomobil şarjının Ulusal Şebeke üzerindeki etkisini en aza indirmeye yardımcı olacak.

Akıllı şarj noktaları monte edildiğinde DfT, elektrik taleplerinin “yüksek zirvelerinin” azaltılabileceğini, sistemleri sürücülerin yoğun olmayan zamanlarda araçlarını şarj etmeleri için teşvik ettiğini söylüyor. Bu, hükümetin, yalnızca talebin düşük olduğu zamanlarda enerji genellikle daha ucuz olduğu için İngiltere’nin elektrik arzına değil, müşterilerin cüzdanlarına da iyi olacağını iddia ediyor.

Elektrikli araba şarjı

Hükümet ilk olarak geçtiğimiz yılın kuyruğunda ‘akıllı’ olarak finanse ettiği tüm konut şarj noktalarını yapma niyetini açıkladı ancak DfT şimdi tarihi yeniden ayarladı ve planında hangi şarj noktalarının yer alacağını doğruladı. 200 model şarj noktası 1 Temmuz’dan sonra kullanılmak üzere onaylandı yani bu şarj cihazları devletin yardımı ile donatılabilir. Programa dahil olan tüm şarj cihazları, hükümetin çevrimiçi şarj noktası modeli onay listesinde bulunmaktadır.

Garaj resimde elektrikli araba şarj suv

Northampton North milletvekili Ulaştırma Bakanı Michael Ellis, yeni kuralların maliyetleri minimumda tutacağını söyledi.

“Hükümet İngiltere’nin elektrikli bir araç inşa etmek ve sahip olmak için dünyadaki en iyi yer olmasını istiyor, liderlik ve inovasyonla sıfır emisyonlu bir geleceğe giden yolu açmamıza yardımcı oluyor” dedi. “Sıfır emisyon devriminin sürüş koltuğundayız. Ücretlendirme için yeni gereksinimlerimiz maliyetleri azaltmaya yardımcı olabilir ve yeşil taşımacılığın yararlarının herkes tarafından hissedilmesini sağlayabilir.

Elektrikli araç şarj istasyonu

Bu son haberler Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın başkentin önümüzdeki yıllarda tahsilât puanlarında büyük bir artış yaşayacağına dair bir duyuruyu takip ediyor. Khan, 2020 yılına kadar Londra’daki benzin istasyonlarında “yeni nesil ultra hızlı şarj noktaları” nın yanı sıra, her biri birden fazla elektrikli aracı hızlı ve aynı anda şarj etme kapasitesine sahip beş yeni “amiral gemisi şarj hub’ının” teslim edilmesini planladı. Geçtiğimiz hafta planlarını ortaya koyan Khan, şarj altyapısına erişimin, eğer Londralılar “geçmişin fosil yakıtlarından” daha temiz elektrik enerjisine geçeceklerse “zorunlu” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 1 =