Kapat
Şarj Cihazları 212 0

İngiltere’de Benzin İstasyonlarından Daha Fazla Şarj İstasyonlar Var

Nissan, İngiltere’de 9 bin 300 “şarj yeri” bulunduğunu açıkladı.

Yeni araştırmalara göre, İngiltere şimdi benzin istasyonlarından daha fazla halka açık elektrikli otomobil şarj noktasına sahip.

Otomobil üreticisi Nissan tarafından yapılan bir araştırmada, İngiltere genelinde 8.400 akaryakıt istasyonuna kıyasla toplam 9 bin 300 elektrikli taşıt (EV) şarj yeri bulundu. Nissan, bulguları sürücüler için “dönüm noktası kırılma noktası” olarak nitelendirdi ve anahtarın ülkenin “hızlı gelişen” EV altyapısına bağlı olduğunu söyledi.

Sunderland’da bir üretim tesisi bulunan Japon otomobil üreticisine göre, İngiltere’nin benzin istasyonlarının neredeyse yüzde 80’i 1970’den bu yana kapanırken, EV şarj yerlerinin sayısı sekiz yıl öncesine göre bugün 9.000’den fazla arttı.  ZapMap’ten gelen veriler, geçtiğimiz ay her gün iki yeni hızlı şarj cihazının çevrimiçi olduğunu gösterirken, Transport for London yalnızca geçen yıl 1.000’den fazla EV şarj noktası kurdu.

Nissan Leaf Londra'da şarj

Sonuç olarak, şarj noktalarının sayısı, benzin istasyonlarının sayısını Nissan’ın beklediğinden daha hızlı aştı. 2016 yılında, şirket elektrik şarj konumlarının Ağustos 2020’de geleneksel akaryakıt istasyonlarını sollayacağını öngördü ancak anahtar aslında beklenenden 12 aydan daha önce gerçekleşti.

Halen çalışmakta olan 9.300 EV şarj istasyonundan, bu konumların 1600’den fazlası ‘hızlı şarj‘ sağlıyor; burada Nissan, tipik bir elektrikli otomobilin aküsünün bir saat içinde yaklaşık yüzde 80 oranında şarj edilebileceğini söylüyor.

Elektrikli otomobil şarj

Haber, 2019’un ilk yedi ayında 14.000’den fazla kayıtlı olan elektrikli taşıtlara yönelik şişirici talebe bağlı olarak geliyor.

Nissan Motor’un (GB) genel müdürü Kalyana Sivagnanam, otomobil endüstrisinin, elektrikli otomobillere geçmek isteyen sürücülerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri ve araçları sağlamak için değişmesi gerektiğini söyledi.

2017 Renault Zoe

“Birçok tüketici, bir sonraki arabalarının elektrikli olacağını söylüyor” dedi. “Bu, endüstrinin arzularının hem otomobille hem de etrafındaki dünyayla nasıl etkileşime girdiğini – nerede şarj edebileceklerini ve bunun onlar için ne kadar uygun olduğunu temin etmeleri gerektiği anlamına geliyor.

“Bu, otomobilin ne kadar uzağa gidebildiğini, hangi teknolojilere sahip olduğunu, nerede şarj edilebileceğini ve onlar için ne kadar kullanışlı olduğunu içerir. Müşterilerin günlük sürüş ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu aşan, EV’lerle olan erken endişe kaygısının ötesine geçtik. Bir sonraki zorluk, şarj altyapısının yoldaki EV’lerin hızına ayak uydurması ve şarj etme deneyiminin tüm elektrikli sürüşünki kadar eğlenceli ve zahmetsiz olmasıdır. ”

BP Chargemaster şarj istasyonu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir