Kapat
Şarj Cihazları 222 0

İngiltere’de Elektrikli Otomobil Sahipleri Yüksek Güçlü Şarj İstasyonları İstiyor

Ankette hızlı şarj cihazlarının çok daha sık kullanıldığı tespit edildi.

Bilindiği üzere İngiltere elektrifikasyon bakımında öncü olan bir ülke. Londra’daki şarj istasyonlarının sayısının petrol istasyonları sayısından fazla olması bu konuyu kanıtlayabilir niteliktedir.

Elde edilen yeni bir rapora göre İngiltere’deki elektrikli araç sürücüleri daha güçlü kamu şarj noktaları istiyor.

Elektrikli otomobil sahiplerine şarj istasyonlarının durumu ve konumlarını gösteren bir uygulama olan Zap Map tarafından yapılan araştırmada firmalar sahipleri arasında “net trendler” olarak adlandırdıklarını ve hızlı şarj noktalarının ağdaki en popüler konumlar olduğunu buldu. 1.600’den fazla sürücünün araştırması sonucunda yüzde 85 oranındaki kullanıcıların hızlı şarj noktalarını tercih ettiği görüldü. Ayrıca sürücülerin yüzde 86 oranı ise Tesla’nın hızlı şarj noktaları dışındaki yerlerde araçlarını şarj ettiği görüldü.

Hızlı şarj noktaları 7 kW ile 22 kW arasında olan yerlerdir. Zap Map araştırmasına göre bir önceki yıldan % 13 oranında daha fazla sürücü bu noktaları tercih etmeye başladı.

Firmaya göre hızlı şarj istasyonlarında geçirilen süre her geçen yıl artmaya devam ediyor. Bu durum yeni nesil elektrikli araçların batarya kapasitelerinin ve menzillerinin uzun olmasından dolayı şarjlarının uzun sürmesine bağlanıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir