Kapat
Şarj Cihazları 116 0

İngiltere’de Tesla Superchargers ve InstaVolt En İyi Kullanıcı Memnuniyeti Anketi

Zap-Map’in 2019 EV Ücretlendirme Anketi, çoğu ücretlendirme şebekesinin hala çok şey geliştirmesi gerektiğini gösteriyor.

Zap-Map’in İngiliz pazarı için yaptığı kullanıcı memnuniyeti anketi, Eylül 2019 itibariyle ilk 10 şarj ağını ortaya çıkardı – liderler aynı kalıyor.

İlk etapta Tesla Supercharging ağı ( % 94 memnun veya çok memnun müşteri), ardından InstaVolt ( % 86 ) ve Pod Point ( % 79 ) geliyor.

Çalışmaya göre, kullanıcılar için en önemli faktörler güvenilirlik ve kullanım kolaylığıdır.

Zap-Map’in 1.600’den fazla kullanıcılı anket paneli, Zap-Map kullanıcıları tarafından ziyaret edilen 26’dan fazla İngiltere ağı için memnuniyet notu aldı. Bu kullanıcı derecelendirmelerine göre bir memnuniyet puanı belirlendi.

#1: Tesla Supercharger (94)
#2: InstaVolt (86)
#3: Pod Point (79)
#4: NewMotion (77)
#5 (joint): Polar (BP Chargemaster) / Shell Recharge (73)
#7 ChargePlace Scotland (72)
#8 (joint): Engenie / GMEV (Greater Manchester) (70)
#10: GeniePoint (69)

Tesla Superchargers elbette çok güvenilir ve basittir; tek yapmanız gereken Tesla aracını takmaktır (diğer markalara izin verilmez).

“2019’da memnuniyet sıralamasında, Tesla Superchargers’ı kullanan sürücülerin % 86’sından fazlasıyla “ çok memnun ”ve % 10’unu tecrübe ile“ memnun ”olarak belirttiler.

“Tesla’nın önden liderliğini sürdürmeye devam ederken, genel notları geçen yıla göre hafifçe kaymış, kullanıcıların % 6’sının“ çok memnun ”olduğunu bildirmiştir. Bu, birçok Tesla sahibi için ücretsiz şarj kaybının ve artan miktarın bir yansıması olabilir. Tesla filosunun büyüklüğü artmaya devam ederken Supercharger ağı üzerindeki baskı büyüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir