Kapat
Şarj Cihazları 34 0

InstaVolt 125 kW’lık ChargePoint Express 250 Şarj Aletleri Dağıtacak

İngiltere’de InstaVolt şarj cihazlarının bir sonraki dalgası, gelecekte güç yükseltme seçeneği olan 125 kW ChargePoint Express 250 olacaktır.

Takılan 400 şarj cihazının (50 kW) kilometre taşını geçtikten hemen sonra , İngiliz şarj şebekesi InstaVolt daha yüksek bir vitese geçiyor ve ChargePoint tarafından sağlanan 125 kW şarj cihazının kurulumunu başlatıyor .

Halihazırda ilk ChargePoint Express 250, Basingstoke, Hampshire ve daha fazlasında izlenecek şekilde kuruldu (hem yeni yerler hem de mevcut yerler için güçlendirme).

“Yeni ChargePoint Express 250 şarj cihazları önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca İngiltere’de satışa sunulacak. Bazı durumlarda InstaVolt’un mevcut tesislerinde güçlendirme yapılacak. Bu yeni üniteler ile güçlendirme için daha önce onaylanan yerler Corfe Mullen Route 303 Restaurant’taki Starbucks olacak. Son zamanlarda İngiltere’de elektrikli bir araba şarj etmek için en güzel 10 yerden biri olarak listelenen Honiton’da da kurulacak.. “

Şarj cihazları arasındaki yüksek güç ve güç paylaşımı özelliği ve daha fazla güç yükseltme seçeneği, Tesla Model 3 , Jaguar I-PACE ve Audi e-tron gibi en yeni BEV modellerinin sürücülerinden sıcak bir karşılama ve yakında da 50 kW şarj oranını aşan Volkswagen ID.3, Mercedes-Benz EQC için uygun bir şarj altyapısı sağlayacak.

“Bu, sürücüler için şarj süresini yarıya düşürme potansiyeline sahip ve araç aküsünün bu şarj oranlarını kabul edebileceği yerlerde sadece 15 dakikada 125 mil menzil ekleyebiliyor. Yeni şarj teknolojisinin, yeni başlayan daha büyük akü EV’lerinin sürücüleri arasında oldukça popüler olması bekleniyor, sırasıyla 110kW, 100kW ve 150kW’a kadar şarj edebilen Mercedes Benz EQC, Jaguar I-PACE ve Audi e-tron gibi pazarlara ulaşmak istiyoruz.

ChargePoint Express 250, yüksek güçlü şarj cihazları, gücün iki ünite arasında dinamik olarak paylaşılmasını sağlar, yani iki otomobil aynı anda herhangi bir çift istasyon konumunda aynı anda şarj edilebilir.

Pil teknolojisi geliştikçe daha da hızlı şarj oranları sağlamak için yükseltilebilen istasyonlar, elektrik maliyetlerini ve israfı azaltmak için yüksek verimli güç dönüşümü kullanır. Hepsi % 100 yenilenebilir kaynaklardan elektrik sağlıyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir