Kapat
Şarj Cihazları 159 0

IONITY 150 Şarj İstasyonu Kurdu Electrify America ise 300 Adet Kurdu

IONITY ve Electrify America, Tesla Supercharging ağına yetişmek için hala yapacak çok şey var ancak ilerliyorlar.

350 kW’a kadar güç seviyesini hedefleyen iki büyük ultra hızlı şarj şebekesi –  Avrupa’da IONITY ve  ABD’de Electrify America – son zamanlarda yeni kilometre taşlarına ulaşmayı hedefledi.

IONITY, 2020 yılının sonuna kadar planlanan 150’ninci CCS Combo 2 istasyonunu kurdu hedef 400’ün üzerinde kurmak.

Toplam IONITY şarj cihazı sayısı, 2020 sonuna kadar 2.400 şarj cihazı olacak ve bu istasyon başına ortalama altıya dönüşecek.

Haritada görebildiğimiz gibi, şu anda ağ orta ve kısmen aynı zamanda Avrupa’nın kuzey kesimine odaklanmıştır.

Electrify America şarj ağı zaten iki kat daha büyük ve 159 adet, aynı zamanda “Yakında” algısı ile 301 istasyon (1.047 CCS1, 301 CCS1-CHAdeMO ve 44 AC Seviye 2 tezgahları ile) kurulacak.

IONITY gibi, şarj cihazları da 800 V akü sistemleri için hazır olacak.

Her iki ağ da, ABD’deki (CCS1) ve Avrupa’daki (CCS2) otomotiv endüstrisinin çoğu tarafından desteklenen, CCS şarj standardına uygun tüm otomobiller için uzun mesafeli seyahat için temel çözümler olarak görülmektedir.

Tesla, dünya çapında kendi Supercharging ağını kurdu ve temel ölçüttür. Daha geniş bir desteği olmayan CHAdeMO standardı, uzun mesafeli seyahat ve 100 kW’ın üstündeki şarj (çok hızlı şarj için hazır altyapı ve araç eksikliği) açısından kayboluyor gibi görünüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =