Kapat
Şarj Cihazları 36 0

IONITY, ABB’den 324 Özelleştirilmiş Şarj Cihazı Sipariş Etti

350 kW şarj cihazı IONITY’ye teslim edilecek ancak standart bir yapıda değil.

IONITY ve ABB, elektrikli otomobil şarj cihazları konusunda uzman iki firma. Sektörde lider konuma geçmek isteyen bu iki firmadan farklı bir anlaşma basına sızdırıldı. IONITY, ABB’den toplamda 324 adet 350 kW‘lık özel şarj istasyonları sipariş etti.

18 ülkede 200’den fazla hızlı şarj istasyonu kurulu olan IONITY, şarj ağlarını genişletmek istiyor ve bununla ilgili de ABB ile birlikte hareket edecek. 54 istasyon için toplamda 324 adet şarj istasyonu kurulacak ve firmanın 2020 son hedefi 24 ülkede toplam 400 şarj istasyonu kurmak.

Konu ile ilgili yapılan basın açıklaması şu şekildedir;

“ABB, IONITY’den 324 adet 350 kW’lık yüksek güçlü elektrikli araç (EV) şarj cihazı siparişi aldı.”

“ABB, 2018 yılında IONITY’ye 340 adet yüksek güçlü şarj cihazı sunmak için teknoloji ortağı olarak görevlendirildi ve sıvı soğutmalı kablolara sahip 350 kW şarj cihazlarını Avrupa’da ilk olarak piyasaya sürdü. Böyle bir yüksek güç seviyesi 8 dakika gibi kısa bir sürede 200 kilometrelik bir şarj hızına izin verebilir. “

Özelleştirilmiş şarj cihazları nasıl olacak ?

  • Geceleri istasyonun daha kolay bulunabilmesi ve kullanılabilirlik durumu hakkında bilgi için Halo adlı çok fonksiyonlu bir LED ışık halkasına sahip benzersiz bir tasarıma sahip olacak.
  • gelişmiş İnsan Makine Arayüzü (HMI) sayesinde ısmarlama bir ekran ile donatılmıştır
  • kablo yönetim içeriğine sahip daha uzun kablolar

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir