Kapat
Şarj Cihazları 55 0

IONITY, Frankfurt’ta Yeni Yüksek Güçlü Şarj Cihazlarını Tanıtıyor

IONITY kesinlikle DC hızlı şarj operatörleri için çıtayı nihai ürün konseptinden çok uygulayarak yükseltmiştir.

IONITY, 2019’dan itibaren Designworks şarj cihazı konseptini kullanan 2019 Frankfurt Motor Show’da yeni High Power Chargers’ı tanıttı.

Başlangıçta, IONITY, ABB ve Tritium tarafından tedarik edilen standart şarj cihazlarının yanı sıra Porsche Engineering’den küçük bir sayı kullanıyordu. Nihai yol ise, özel bir tasarım kullanmak ve şarj cihazının tedarikçisine bağlı olarak sadece bağırsakları değiştirmek.

İlk sanayileşme ortağı, şu ana kadar 350 kW şarj cihazı için en yüksek sipariş sayısını sağlayan Tritium’dur. ABB’nin takip etmesi bekleniyor.

“IONITY’nin teknoloji ortağı TRITIUM, yeni IONITY High-Power şarj cihazını, pazar lideri 350kW kapasitesiyle büyük ölçekte endüstrileştiren ilk üreticidir. Şarj cihazında çarpma, açık vidalar veya pop perçinler bulunmayan tamamen boş bir bölme bulunur – şarj noktası tasarım ve mühendislikte elde edilen yüksek standardı daha da gösteren tamamen pürüzsüz. ”

Resimde görebileceğimiz gibi yeni HPC aşağıdakilerle donatılmıştır:

  • İstasyonun gece kolayca bulunabilmesi için Halo adında çok işlevli bir LED ışık halkası ve kullanılabilirlik durumu hakkında bilgi
  • gelişmiş İnsan Makine Arabirimi (HMI) ekranları
  • kablo yönetim sistemi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir