Kapat
Şarj Cihazları 275 0

IONITY Hızlı Şarj İstasyonları İçin Stratejik Mekanlar Arıyor

Extra MSA Group, Shell ve Motor Fuels Group’a İngiltere’deki IONITY şarj istasyonlarına ev sahipliği yaptı.

Konum, uzun mesafeli seyahatler için ultra hızlı şarj istasyonları için en önemli faktördür çünkü rotadan bir çıkış önemli bir süre alabilir.

Bu muhtemelen, IONITY ile Extra MSA Grubu ( uzun vadeli bir uzman yatırım sahibi, geliştirici ve İngiltere Otoyolu Ağı işletmecisi) arasındaki en son anlaşmanın arkasındaki motivasyo , HPC istasyonlarını sekiz Ekstra ‘şemsiye markalı’ MSA’ya kurmak için. Sekiz, İngiltere için planlanan 40 istasyonun % 20’sidir. İngiltere’deki diğer ortaklar Shell ve Motor Fuels Group olmuştur.

İlk istasyon bu yıl daha sonra yeni tesiste hazır olacak – M1 J45 Leeds Skelton Gölünde kurulacak. Yedi diğer yerler:

  • M25 Cobham
  • A14 (M11) J28 Cambridge
  • M40 J2 Beaconsfield
  • M5 J28 Cullompton
  • M65 J4 Blackburn ile Darwen
  • A1M J10 Baldock
  • A1M J17 Peterborough

İstasyonların her biri başlangıçta altı adet 350 kW şarj cihazından oluşacak.

“IONITY / Extra HPC İstasyonlarının ilki, bu yılın sonunda Extra’nın yeni M1 J45 Leeds Skelton Gölü MSA’sına açılmayı hedefliyor. Bu, Ekstra’nın yüksek kaliteli ‘yeni konsept’ MSA tesisi için yaptığı 60 milyon sterlinlik artı yatırımla birlikte, inşaat işleri şu an için oldukça iyi durumda … Diğer Ekstra ‘şemsiye markalı’ MSA’lar M25 Cobham, A14 (M11) J28 Cambridge, M40 J2 Beaconsfield, M5 J28 Cullompton, M65 J4 Blackburn, Darwen, A1M J10 Baldock ve A1M J17’de. Peterborough.

Yeni nesil elektrikli araçlar piyasaya girerken, IONITY’nin şarj ağı e-mobiliteyi kullanışlı, güvenilir ve günlük bir deneyim haline getirmede kritik bir rol oynayacaktır. 350kW kapasiteleri ve İstasyonlarının stratejik konumlandırması nedeniyle, IONITY’nin ağı, İngiltere ve Avrupa’daki EV seyahatini gerçekten sorunsuz bir deneyim haline getirecek. ”

Sitenin Kuzeyinden Önerilen CGI Görünümü

IONITY’nin genel planı, 2020’nin sonuna kadar 2.400 şarj cihazına sahip 400 istasyon kurmak.

Halen, şebeke 112 istasyondan oluşmaktadır ve ilave 51  tanesi yapım aşamasındadır.

IONITY şarj ağı - 29 Haziran 2019

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir