Kapat
Şarj Cihazları 183 0

IONITY İskoçya ve İspanya’da İlk Şarj İstasyonlarını Çalıştırdı

Ionity İskoçya ve İspanya’da yeni şarj istasyonlarını faaliyete geçirdi. Toplamda Ionity’nin bu ülkelerdeki şarj istasyonlarının sayısı 156 adete çıktı.

IONITY firmasının en hızlı şarj sistemi İskoçya’da kurulmuştur. Maksimum 350 kW’a kadar güç veren bir istasyon kurulmuştur. Firma 2020 sonuna kadar toplamda 400 adet şarj istasyonu kuracak.

Konu hakkında firma tarafından yapılan basın duyurusu şu şekildedir;

“IONITY, İngiltere’deki şarj ağının büyümesini Gretna Green’de yeni bir istasyonun açılışı ile sürdürmektedir. Sürücüler artık IONITY’nin Gretna Green servislerindeki Yüksek Güçlü Şarj ağını ve yenilenebilir enerjisini kullanarak elektrikli arabalarını 20 dakikadan daha az bir sürede şarj edebilecekler. IONITY, Daimler AG, Ford Motor Company, BMW Group ve Porsche AG ile Volkswagen Grubu arasındaki kıta genelinde uygun Yüksek Güçlü Şarj (HPC) sahaları kurarak elektrikli otomobillerin fizibilitesini ve benimsemesini artırmayı amaçlayan ortak girişim. İskoçya’da başlatılacak altı istasyon ile şarj ağları İskoçya’nın en hızlı şarj ağı haline geldi. “

22 Ekim 2019 IONITY hızlı şarj ağı rakamları

  • 156 adet şarj istasyon kuruldu
  • 74 adet şarj istasyonu yapım aşamasında
  • 2020 sonuna kadar 400 adet şarj istasyonu planlanıyor
  • 2020 sonuna kadar istasyon başına 6 adet şarj cihazı ile 2400 adet şarj cihazı planlanıyor
  • yaklaşık 800 V’a kadar ve 350 kW’a kadar güç desteği sağlanacak

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir