Kapat
Şarj Cihazları 294 0

IONITY’nin Yeni Şarj İstasyonu Fiyatlandırma Modeli Tanıtıldı

31 Ocak itibari ile yeni fiyatlandırma modeli uygulanacak.

Şarj istasyonları için hem Türkiye’de hem de dünyada birçok fiyatlandırma modeli geliştirildi. Genelde oturum başına fiyatlandırma seçeneği seçildi ancak kwh cinsinden her aracın yüklediği kapasite farklı olduğundan dolayı bu işlem çok başarılı olmadı. IONITY ise olaya yeni bir bakış açısı getirdi ve kWs başına ücretlendirme politikası uygulayacak.

IONITY, 31 Ocak’tan itibaren tüm şarj istasyonlarında kWs cinsinden sözleşmesi olmayan müşterilere 0,79 € (0,88 $) fiyat ile enerji sağlayacak.

Yeni fiyatlandırma modeli elektrikli araç kullanıcıları ve sözleşmesiz kişiler için daha az maliyetli olacak ancak DC hızlı şarjın maliyeti IONITY’ye biraz fazla gelecek. Ancak buradaki amaç şarj istasyonu ağını yaygınlaştırıp müşteri potansiyelini artırmak.

IONITY hızlı şarj ağı – 17 Ocak 2020

17 Ocak 2020 itibariyle IONITY şarj istasyonu sayıları;

  • 860’dan fazla DC şarj cihazı ile 203 istasyon kuruldu
  • 52 istasyon yapım aşamasında
  • 2020 yılı sonuna kadar 24 ülkede planlanan 400 istasyon
  • 800V, 350 kW’a kadar şarj imkanı
  • Yalnızca CCS Combo 2 konektörü
  • Yeni fiyatlandırma (31 Ocak 2020’den itibaren): kWh başına 0,79 € (Sözleşmesiz müşteriler)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir