Kapat
Şarj Cihazları 45 0

İskoçya Halka Açık 1000 Adet Şarj İstasyonu Kutlaması Yaptı

İskoçya’da halihazırda 200 DC’nin de dahil olduğu 1000’in üzerinde şarj istasyonu mevcut.

İskoçya, Avrupa’da en iyi hava kalitesine sahip olmak için bir hedef belirledi ve rotalardan biri altyapı gerektiren karayolu taşımacılığının elektrifikasyonu benimsedi.

Bu ay, ChargePlace İskoçya ağı , halka açık 1.000 adetten fazla şarj noktasının kurulu olduğu dönüm noktasına ulaştı. Her hafta yenileri açılıyor.

İlginçtir ki, bu noktaların % 20 veya 20’sine yakını 50 kW DC hızlı şarj cihazıdır.

İskoçya’daki şarj noktaları arasındaki ortalama mesafe yaklaşık 2.78 mildir (İngiltere’deki 3.77 mil), bu bizi biraz şaşırttı.

“ChargePlace İskoçya bu yılın başlarında, Açık Kentler ve Şehirler Mücadele Fonu ve Yerel Yönetimler Kurulum Programı aracılığıyla 800 kamu şarj istasyonunun planlandığını açıkladı. Devam eden gelişme, İskoç Hükümetinin yeni benzinli ve dizel araçlara olan ihtiyacı ortadan kaldırma konusundaki kararlılığını gösteriyor. ”

Kabine Sekreteri Michael Matheson şöyle dedi:

“Dünya standartlarında şarj altyapısı, menzil güveni geliştirmek ve insanları elektrikli araçlara geçiş yapmaya teşvik etmek için kritik öneme sahip. Aynı zamanda, altyapımızın sürekli gelişmesi, İskoçya’nın e-mobilite devrimi için hazır olduğuna dair küresel bir mesaj gönderir.

“Çok düşük emisyonlu araçların alımı, Enerji Stratejimiz, İklim Değişikliği Planımız ve İskoçya’nın hava kalitesini Avrupa’da en iyi hale getirme hedefimizin merkezinde yer alıyor. İskoçya’nın iki yüz 50kW’a yakın hızlı şarj cihazı da dahil olmak üzere 1000’in üzerinde şarj noktasından faydalanması harika.

“Bu duyuruyu, Doğu Ayrshire Konseyi’nin ilk elektrikli otoparka açtığı Kilmarnock’tan yapmaktan gurur duyuyorum. Her bölme elektrikli araç şarjını destekleyebilir ve bu seviyedeki hırs, 2032 yılına kadar yeni benzinli ve dizel araçlara ve minibüslere olan ihtiyacı azaltma hırsımızı destekliyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir