Kapat
Şarj Cihazları 51 0

Kanada Petro-Kanada’nın Şarj Ağını Genişletmesi için Destek Verecek

Hükümet, toplamda, yüzlerce şarj istasyonuna 182,5 milyon USD (140 milyon USD) harcayacak.

Kanada yerel petrol şirketi olan Petro-Kanada’nın şarj istasyonları için  $ 4.600.000 CAD yatırım yapacak.

Her istasyonda 200 kW’a kadar güçle iki şarj cihazı ve 350 kW’a yükseltme seçeneği bulunacak.

“Kanada Doğal Kaynaklar Bakanı Saygın Amarjeet Sohi adına Cumberland – Colchester Parlamentosu Üyesi Bill Casey, bugün bir Suncor işletmesi olan Petro-Canada için 92 elektrikli araç (EV) inşa etmek için 4.6 milyon dolarlık bir yatırım açıkladı.

Stewiacke, Nova Scotia’daki ilk tamamlanan istasyon, her biri sahada iki şarj ünitesine sahip 50’den fazla Petro-Canada lokasyonundan oluşan daha büyük bir ağın parçası olacak. “

4,6 milyon dolarlık CAD daha büyük bir girişimin sadece küçük bir başlangıcıdır. Toplamda,  kıyıdan kıyıya şarj ücretine 182,5 milyon dolar CAD (140 milyon dolar) harcanacak. 

Bu yıl 500’den fazla hızlı şarj cihazı geldiğinde ve “gelecek iki yılda yüzlerce daha fazla” geleceği Kanada’da heyecan verici. Bu rakamlar Tesla Superchargers içermez. Bunlar otomobil üreticisi tarafından finanse edilir.

“Bu, Kanada Hükümeti’nin elektrikli araçlar için kıyıdan kıyıya şarj şebekesi oluşturmak ve diğer sıfır ve düşük karbonlu gösteri ve dağıtım projelerini desteklemek için 182,5 milyon dolarlık yatırımının bir parçası. Bu yıl 500’den fazla hızlı şarj cihazı inşa edildi veya planlandı. Önümüzdeki iki yıl boyunca yüzlerce daha fazla beklentiyle Bütçe 2019 ile, şarj altyapısına 130 milyon dolar daha yatırım yapılıyor ve sıfır emisyonlu bir araç satın alan veya kiralayan Kanadalılar için 5.000 dolar değerinde yeni bir teşvik mevcut. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir