Kapat
Şarj Cihazları 180 0

Kanada Lastik Mağazaları Şarj İstasyonları ile Buluştu

Electrify Canada, 32 istasyon planlıyor ve 20’nin üzerinde Kanadalı Teker mağazasında olacak. İlk istasyon çoktan başlatıldı.

Basın açıklamasına göre Canadian Tyre Ontario, British Columbia, Alberta ve Quebec’te önde gelen EV şarj istasyonlarından biri olma hedefine sahip.

Tıpkı Electrify America‘da olduğu gibi, CHAdeMO şarj cihazlarıyla lokasyona bağlı olarak, güç çıkışı 150-350 kW olan CCS Combo DC hızlı şarj cihazları olacaktır.

“Electrify Canada’nın tüm yerlerindeki şarj istasyonları 150-350 kilowatt (kW) DC Hızlı Şarj Cihazları ile ilk sertifikalı sıvı soğutmalı servisi sunacak. CCS veya CHAdeMO şarj çıkışlarıyla uyumlu tüm EV’ler ultra hızlı şarja erişebilecek Mevcut en yeni şarj teknolojisine sahip sistemlerdir.

Electrify Canada’nın şarj cihazları, tüm otomotiv üreticilerinin EV’lerine hizmet veren 50kW ve 150-350kW şarj hızları sunar. Tüm elektrikli otomobiller maksimum şarj kapasitesinden bağımsız olarak 150-350 kW telemetre şarj cihazlarını kullanabilir. Bu sonuçta, tüm Kanadalılara elektrikli hareketlilik getiren ülke çapında bir EV altyapısı ile sonuçlanabilir. ”

Toronto Premium Outlets’te ilk şarj cihazı

Electrify Canada’nın ilk şarj istasyonu resmen 10 Eylül 2019’da 350 kW’a kadar olan bir çıkışla başlatıldı.

Site, Toronto Premium Outlets’te yer almaktadır:

“Şarj istasyonlarının lansmanı Volkswagen Group Canada’nın desteğiyle yaratılan Electrify Canada’nın ilk inisiyatifi. Simon ve SmartCentres’in ortak olduğu ve Simon tarafından yönetilen, 13850 Steeles Ave’de bulunan Toronto Premium Outlets W, Halton Hills, Ontario, Electrify Canada’nın devrim niteliğindeki DC 350kW Hızlı Şarj Cihazları için ilk sahaya ev sahipliği yaptı ve yakında halka açılması bekleniyor. Electrify Canada, daha sonraki bir tarihte Kanada’da planlanan 31 lokasyonu daha açıklayacak.

Kanada Electrify Operasyon Direktörü Robert Barrosa şunları söyledi:

“EV sahiplerinin araçlarını şarj ederken uygun, güvenilir ve hızlı bir dönüş yapması gerekiyor. Toronto Premium Outlets ile olan işbirliğimiz, Kanadalılara GTA’nın dışındaki merkezi bir konumda güç sağlamamıza yardımcı olacak ve tüketici taleplerini hızlı ve kolay bir şekilde ele alma konusunda daha fazla fırsat belirlememize yardımcı olacak. Bu, hem ülke genelindeki sürücülerden talepleri karşılayan hem de EV kategorisinde beklenen hızlı büyümeyi destekleyen bir EV şarj ağını yaratmanın ilk adımı. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir