Kapat
Şarj Cihazları 98 0

Kia Niro EV İngiltere’de İlk IONITY Şarj İstasyonunu Test Etti: Video

İngiltere’deki ilk IONITY istasyonu iyi çalışıyor ancak çevre altyapısı açısından konumu daha iyi olabilirdi.

IONITY hızlı şarj ağı Avrupa’da daha fazla ülkeye genişler ve yakın zamanda ilk (tabii CCS okunur) dört şarj cihazlarıyla İngiltere’de Maidstone, Kentine açıldı.

Andrew Till sayesinde Kia Niro EV’nin istasyonuna ve genel ücretlendirme işlemine bir göz atabiliriz, oturum başına 8 sterlinlik ödemeyi onaylama ve kabul etme (euro ülkelerinde 8 Euro) sonrasında aksiyon başlayabilir.

SOC’nin % 24’ünden % 80’ine kadar şarj etmek 49 dakika sürdü (42,1 kWh), bu da ortalama olarak yaklaşık 50 kW’a karşılık geliyor.

YouTube’da Andrew Till ile yapılan Video Açıklama :

İngiltere’deki ilk IONITY şarj cihazı! E-Niro’m bununla sarsılıyor.

IONITY büyük bir meseledir. Muhtemelen Avrupa’da Tesla’ya hız, bulunabilirlik ve güvenilirlik konusunda rakip olan ilk ağ. Bu, İngiltere’de Maidstone, Kent’teki M20 Hizmetlerinde ilk olanıdır. Deneyin ve e-Niro’nun 350kW şarj cihazında ne kadar hızlı şarj olacağını öğrendim. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir