Kapat
Şarj Cihazları 23 0

Londra 2020 Yılında 1.000 Adet Şarj Noktası Artışı Sağlayacak

Bu yıl içinde toplamda bin yeni konut şarjı kurulacak.

Londra Belediye başkanı Sadiq Khan toplamda 29 ilçede şarj noktalarına 4 milyon £ yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırım ile birlikte 1 yıl içerisinde yani 2020 yılı içerisinde toplamda 1000 adet şarj istasyonu kuracak.

Yukarıda bahsettiğimiz yatırım Londra Konseyleri ve TfL işbirliği ile gerçekleşecek. Zaten hali hazırda toplamda 1500 adet şarj noktası mevcut, bu yeni şarj noktaları ile birlikte toplamda 2500 adet olacak.

Konu ile ilgili şu şekilde açıklama yapıldı;

“Bu durum sokak lambalarının iyileştirilmesi gibi yenilikçi çözümler kullanarak sokak dışı otoparka erişimi olmayan Londralılara yardımcı olmak için başkentte 1.500 şarj noktası kurulacak. Yerleşim alanlarında elektrikli araç şarj noktaları sağlamak Londra Konseylerinden “Londralılara söz niteliği taşıyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir