Kapat
Şarj Cihazları 248 0

Mercedes me Charge Yeni Şarj Noktaları Sunuyor

300.000 adet şarj istasyonuna erişim sağlanabilecek.

Mercedes me Charge, IONITY ile ortaklığını ilan etti ve 300.000 farklı noktada kullanıcılar elektrikli otomobillerini şarj edebilecekler. Avrupa’daki IONITY ağında mevcut olan bu şarj seçeneği ile kWh başına 0,29 € ‘dan aracınızı şarj edebileceksiniz.

Dünya genelinde 300.000 nokta ve Avrupa genelinde 130.000 şarj noktası ile hizmete girecek olan bu sistemde şeffaf ve kolay faturalandırma ile tek sözleşme imkanı sağlanmaktadır.

Şarj uygulaması Mercedes me uygulamasında ve MBUX’te (navigasyon) görüntülenecek.

Mercedes ve IONITY ortaklığı ile birlikte maliyetlerde azaltıldı. kWh başına 0.79 € ‘dan 0.29 €‘ya indirim gerçekleştirildi. Bu da Mercedes kullanıcıları için büyük bir avantaj anlamına geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir