Kapat
Şarj Cihazları 48 0

Montreal, Dört CHAdeMO / CCS DC Şarj Cihazıyla İlk İstasyonunu Kurdu

Site başına daha fazla şarj olgunlaşan bir pazarın işaretidir.

Desjardins ve Hydro-Québec, bu ayın başlarında hapilly, Quebec’in ilk şehir içi şarj sistemini  batıl inanç” kurulumunu dört DC şarj cihazıyla, Kanada’nın Montreal kentinin merkezinde bulunan Complexe Desjardins’te gerçekleştirdiğini açıkladı.

İstasyon, her biri 50 kW değerinde dört çift ​​kafalı (CHAdeMO ve CCS Combo 1) şarj cihazı ile donatılmıştır; bu, genellikle konum başına yalnızca bir veya iki şarj cihazı olduğu gibi doğru yönde hareket eder.

Öte yandan, Tesla Supercharging ağını kontrol ettiğimizde (sadece Tesla müşterileri için geçerlidir), bölgede yukarıda belirtilen 50 kW’dan daha yüksek güçte 10 tezgahtan daha fazlasına sahip birkaç istasyon olduğu ortaya çıktı. Tıpkı Avrupa ve ABD’de olduğu gibi Kanada’da da halka açık şarj istasyonlarının kademeli olarak daha fazla tezgah ve daha yüksek güç elde edeceğini varsayıyoruz.

Desjardins, Hydro-Québec ve Elektrik Devresi şebekesiyle ortak olarak, 2021’de Quebec ve doğusunda Ontario’da 200 şarj istasyonu kurmayı planlıyor.

Elektrik Devresi ( buradaki haritaya bakın ), halihazırda 55.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan 200 DC şarj cihazı da dahil olmak üzere 2.000 adet şarj noktasına yakın çalışıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir