Kapat
Şarj Cihazları 27 0

Nio Power ve Xpeng Ücretli Şarj Anlaşması İmzaladı

Daha fazla şarj altyapısından faydalanılacak

Xpeng Motors, elektrikli otomobilleri için şarj alt yapısını yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Nio Power ile yapılan anlaşma ile daha fazla şarj altyapısından yararlanacak. Bu anlaşma tıpkı Electrify America, ChargePoint, EVgo arasında yapılan anlaşmalar gibi oldu.

Her iki şirket de, Çin’de adlandırılan yüksek hızlı DC hızlı şarj cihazlarının veya süper şarj cihazlarının sahibi ve işletmecisidir. Nio Power aynı zamanda ev şarj cihazı kurulumlarını sağlayan bir servistir.

Xpeng şu anda Çin’de 18 şehirde yaklaşık 80 supercharger istasyonuna sahip. Sahipler, ABD’de yaygın olarak kullanılan bir RFID kartıyla değil bir akıllı telefon uygulamasıyla halka açık şarj altyapısına erişiyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir