Kapat
Şarj Cihazları 22 0

Petro-Canada Kıyıdan Kıyıya Hızlı Şarj Ağı Kurdu

Nova Scotia’dan British Columbia’ya kadar 50’den fazla DC hızlı şarj cihazı mevcuttur.

Petro Kanada, 17 Aralık 2019’da resmi olarak Kanada’daki DC hızlı şarj cihazlarının kıyıdan kıyıya ağının tamamlandığını belirtti. 200 kW kurulu güce sahip olan bu cihazlar toplamda 250 kW güce kadar yükseltilebilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir;

“EV sürücüleri artık Trans-Kanada karayolu boyunca yerlerden şarj edebilirler. Rockies’ten Maritimes’e kadar küçük kasabalarda ve büyük şehirlerde 50’den fazla site ile her site DC hızlı şarj cihazlarına sahiptir, hem CHAdeMO hem de CCS / SAE konektörleri ile geniş bir araç yelpazesini destekleyecek. Şarj cihazları, 200 dakikaya kadar şarj sağlayabilir çoğu EV’ye 30 dakikadan daha kısa sürede yüzde 80 şarj sağlamak için yeterlidir. “

Petro Kanada’ya göre her ay 4000 adet elektrikli araç satışa sunuluyor ve toplamda da 100.000 den fazla araç yollarda. Alt yapı işlerinin hızlanması ve şarj cihazına önem verilmesi gerekiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir