Kapat
Elektrikli Araç Teknik 112 0

Porsche Japan, Taycan Elektrikli Otomobiline Yönelik CHAdeMO Altyapısını Oluşturmak için ABB’yi Seçti

Japonya’da CHAdeMO’ya bir alternatif yok.

ABB, Porsche Japonya tarafından, Japon pazarına yönelik yeni nesil EA şarj cihazlarının ortak geliştirme projesi için seçildiğini açıkladı .

Basın açıklamasına göre, ikisi güç çıkışı 150 kW’ı geçen bir “özel yüksek güçlü şarj cihazı” geliştirecek. Bunun gerçekten ne anlama geldiğinden emin değiliz – yalnızca Porsche sahipleri için mevcut olup olmayacağı ya da görüntünün belirttiği gibi, bunlar şu anda Japonya’ya odaklanan ve şu anda Japonya’da olmayan çoklu standart şarj cihazları mı (CCS & CHAdeMO) olacak.

Porsche Taycan lansmanı 2020 ortalarına doğru yapılacak.

“ABB, 2020’de Japon pazarına girecek otomobil üreticisi olan ilk tamamen elektrikli otomobil Taycan da dahil olmak üzere Porsche Japonya’nın EA’ları için pazar lideri elektrikli araç altyapısını sağlama anlaşması yaptı.

Şartlara göre Porsche Japan, ABB’nin yüksek güçlü şarj cihazlarını Porsche Centres’e ve ülke genelindeki kamu tesislerine kuracak ve elektrikli araçlar için hızlı şarj cihazları ağı oluşturacak. İlk kurulum 2020 ortalarında yayına girecek.

İttifak, Japonya’da e-mobilitenin daha geniş çapta benimsenmesi yönündeki baskılarını artıracak. ABB ve Porsche Japan, 150 kW’ı aşan ve CHAdeMO hızlı şarj standardıyla uyumlu güç seviyelerini destekleyen yeni nesil şarj cihazları geliştirmek için güçlerini birleştirecekler. ”

ABB’nin EA şarj etme altyapısı için küresel iş başkanı Frank Muehlon şunları söyledi:

“ABB’nin Porsche’nin yüksek performans mirasıyla birlikte elektrikli araç şarjı konusundaki derin uzmanlığı sürdürülebilir mobiliteyi devrim için kazanan bir formüldür ve Japonya’nın iddialı sıfır emisyon taahhütlerini yerine getirme yolunu açacaktır”

Porsche Japonya Başkanı Toshiyuki Shimegi şöyle diyor:

“ABB ile olan ortaklığımız sayesinde, dünyanın en yüksek performanslı hızlı şarj ağını müşterilerimize sunabileceğimizi söylemekten çok mutluyum. 2025’te, Porsche’deki tüm yeni araçların yarısı, bir hibrit konseptin parçası olarak ya da tamamen elektrikli bir araç olarak kullanılabilir, bu nedenle hızlı şarj altyapısının oluşturulması, Porsche Elektrikli otomobiller için ileriye atılmış büyük bir adım olarak EA sahipleri için hayati öneme sahiptir.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 5 =