Kapat
Şarj Cihazları 167 0

Porsche Taycan Japonya’da 100 kW ABB CHAdeMO Şarj Cihazı Kullanacak

Japonya’da şarj işlemi için 100+ kW CHAdeMO kullanılacak

Porsche aslında 150 kW şarj cihazları ile araçlarını şarj etmeyi planlıyordu ancak henüz bu durum gerçekleşmedi. Japonya pazarındaki satışlar için de 100 kW şarj cihazı kullanmayı tercih etti.

Japonya’da CCS Combo olmadığı için ABB, bu baharda Japon pazarında Porsche’ye CHAdeMO şarj cihazları sağlamak üzere seçildi.

Konu hakkında ABB’nin E-Mobilite Altyapısı Çözümleri konusundaki global başkanı Frank Muehlon şunları söyledi:

“ABB, Porsche’nin yüksek performans mirasıyla birleştirilen elektrikli araç şarjı konusundaki derin uzmanlığı, sürdürülebilir mobiliteyi devrim için kazanan bir formül ve Japonya’nın iddialı sıfır emisyon taahhütlerini yerine getirme yolunu açacak. Ülke için bu dönüm noktası lansmanıyla Porsche Japonya’yı desteklemekten mutluluk duyuyoruz ve önümüzdeki aylarda yüksek performanslı hızlı şarj ağımızdan yararlanmayı dört gözle bekliyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir