Kapat
Şarj Cihazları 105 0

Renault, Şarj Ortağı Olarak New Motion’ı Seçti

Renault, ev içi şarj satışı için tek elden hizmet veren bir çözüm sunacak. The New Motion’ın Dinamik Güç Yönetimi ve 11 kW (üç fazlı) EVSE’si ile.

Fransa’nın Lyon kentindeki EVS32 sırasında, New Motion ( 2017’den beri Shell iştiraki), Renault’un ZE’nin tamamen elektrikli otomobil serisi için tercih edilen şarj ortağı olarak Renault ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Basın açıklamasına göre Renault, müşterilerine 19 ülkede NewMotion’ın ev içi şarj istasyonlarından birini sipariş edebilecek olan, müşterilerine tek elden bir çözüm sunmayı planlıyor:

  • The Home Basic | Renault Edition
  • The Home Advanced | Renault Edition

Her ikisi de 11 kW (üç faz) değerine sahiptir ve “ev ile şarj noktası arasındaki güç dağılımını otomatik olarak optimize etmek  için Dinamik Güç Yönetimi özelliğine sahiptir – veya başka bir deyişle, evin geri kalanı geçici olarak daha fazla güce ihtiyaç duyuyorsa şarj gücünü sınırlar.

“NewMotion, Renault için iki farklı şarj noktası sunacak – Home Basic | Renault Edition ve The Home Advanced | Renault Edition. 11kW’a kadar şarj sağlıyor ve ev ile güç dağıtımını otomatik olarak optimize etmek için Dinamik Güç Yönetimi ile geliyor. Ayrıca, Home Advanced | Renault Edition kullanıcı erişim kontrolü ile birlikte geliyor ve EV şarj yönetimini desteklemek için Wi-Fi de bağlı. Bu, evdeki Renault sürücüler için şarj servislerinin yaygınlığını ve kullanılabilirliğini destekleyecektir. “

Renault yakın gelecekte 50.000-100.000 adet tüm elektrikli otomobil satışlarına doğru ilerlerken, müşterilerinin yalnızca bir kısmı NewMotion’ın şarj istasyonlarını seçse bile şirket için oldukça büyük bir anlaşma olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir