Kapat
Şarj Cihazları 6 0

Repsol, Ibil’in Şarj Ağını Satın Aldı

İspanyol devi Repsol’ün şarj alt yapısına yatırım yapması bekleniyor.

Repsol yaptığı açıklamada Ibil’in şarj ağını satıl aldığını ve elektrikli araçlar için yatırım yapacağını herkese duyurdu. Bu durum ünlü petrol şirketinin artık elektrikli araçlara yönelik çalışma yapacağı anlamına geliyor.

Akaryakıt istasyonları sona doğru mu ulaşıyor ? Shell ve Repsol ilk şarj adımını attı. Artık dünya akaryakıt firmaları şarj istasyonlarına yöneliyor. Konu hakkında elimizde şu bilgiler mevcut.

“Repsol ve Ibil, elektrikli araç şarj ağına yeni bir ivme kazandırmak için bir anlaşmaya vardı. Repsol, Ibil’in şarj ağı ve enerji ticarileştirme hizmetlerini bu faaliyetlerle ilgili varlıklar ve sözleşmelerle birlikte satın aldı. Bu işlem, Repsol’in mobilite konusunda lider konumunu güçlendiriyor. ”

Repsol şu andan itibaren 30 Adet Hızlı DC şarj cihazı da dahil olmak üzere 230 adet şarj istasyonu çalıştıracak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =