Kapat
Şarj Cihazları 41 0

Rolec İngiltere’de Kia için 1.000’den Fazla Şarj İstasyonunu Sağladı

Araç üreticilerinin şarj istasyonlarının siparişleri daha yüksek hacimlere ulaşıyor

İngiliz şarj istasyonu üreticisi Rolec kısa süre önce Kia UK için 1.000’in üzerinde şarj noktası üretti ve tedarik etmesine övündü. Bu tek bir pazarda tek bir marka için çok şey gibi geliyor.

Bu ücretlendirme noktaları Kia Motors İngiltere Merkez Ofisi, bayilik ağı ve yerel EV müşterileri için öngörülmüştür. Güney Koreli otomobil üreticisi, şirketin EV’ler konusunda ciddi olduğunu kanıtlayan 160’tan fazla bayi ve ofisi şarj noktasına sahip olacak. İstasyonların bazıları bireysel müşterilere satılacak ve kurulum yardımını içerecektir.

“KIA, 160’tan fazla bayi ve ofise dağıtılacak ülke çapında bir EV şarj ağını uygulama ve EV müşterilerine standart EV ev şarj noktası kurulumları sunma olanağına sahip olma zorunluluğu getirdi.

Bu gereklilikleri yerine getirmek için Rolec EV, ‘kurulum için soruşturma’ ücret noktası yönetim portalı aracılığıyla, bir dizi özel KIA markalı EV şarj kaidesinin ve WallPod şarj cihazının kurulumunu tasarlamayı, üretmeyi ve projeyi yönetmeyi amaçlıyor.

Artan EV satışlarının yanı sıra üreticilerin toplu elektrifikasyon hazırlıklarını da göz önünde bulundurarak, EVSE işinde şimdiye dek görülmemiş bir genişleme yaşanıyor.

Rolec takımından MD Kieron Alsop yorum yaptı:

“Markalı EV şarj çözümleri yelpazemizi Genel Müdürlüklerine, bayilik ağlarına ve yurtiçi EV müşterilerine sunmak için KIA Motors UK tarafından seçilmekten memnunduk.

“EV ücret noktası kurulum portalımız, Birleşik Krallık’taki büyük ölçekli EV ücret noktası dağıtımını yönetmede ve koordine etmede paha biçilemez oldu.

“Bu, KIA showroom’larının EV ücret noktası gereksinimlerini hızlı ve kolay bir şekilde indirmelerini sağladı; Rolec’te, ücret noktası kurulumunu sorgulamadan tamamlanmaya kadar yakalayacağımızı ve yönetebileceğimizi bilme güvencesiyle – gerekirse, herhangi bir OLEV fonu ödevi evrakı dahil” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 2 =