Kapat
Şarj Cihazları 81 0

Son EVgo Şarj İstasyonu Altı Adet 100 kW Şarj Cihazı ile Donatıldı

EVgo, Burlingame’de kullanıma hazır altı adet 100 kW şarj cihazıyla halka açık hızlı şarj ağları için çıtayı yükseltiyor.

Bu ayın başlarında EVgo, her biri 100 kW değerinde altı çift ​​kafalı (CHAdeMO ve CCS Combo) şarj cihazına sahip en büyük hızlı şarj istasyonlarından biri olan California’da Burlingame’de açıldı.

Burlingame’nin büyüleyici Broadway İş Bölgesi’nde (1133 Chula Vista Ave’de) bulunan istasyon aynı zamanda şehirdeki ilk halka açık hızlı şarj alanıdır. Google Haritalar’a göre inşaat çalışmaları Nisan 2019’da (beş ay önce) yapıldı, bu da bize bir istasyonun ne kadar sürede başladığını gösteriyor.

“Chula Vista otopark yeri, hem CCS hem de CHAdeMO konektörlerle donatılmış toplam altı adet yüksek güçlü 100 kW kapasiteli EVgo DC hızlı şarj cihazını içeriyor. İstasyonlar, hızlı şarj yeteneğine sahip tüm EV modellerini 20 dakika ila bir saatte şarj edebiliyor, Bir aracın akü boyutuna ve şarj oranına bağlı olarak EVgo, müşterilerini güçlendirmek için % 100 yenilenebilir enerji için sözleşme yaptığını ve ABD’de bunu yapan ilk EV şarj şebekesi olduğunu açıkladı. “

Genel şarj şebekelerinin, tipik olarak sadece sekiz yıl önce kurulan nadir ve tek 50 kW CHAdeMO şarj cihazlarına kıyasla büyük projeler başlattığını görmek harika. Gelecek sekiz yıl içinde bizi neler bekliyor kim bilebilir?

EVgo, ağını zaten 750’den fazla yere (34 eyalette 66 büyükşehir pazarında) kurulmuş olan 1.200’den fazla DC hızlı şarj cihazına genişletti; bu, çoğu durumda ağın bir sahadaki tek DC şarj cihazlarından oluştuğunu gösterir.

EVgo’ya göre ağ % 98’den fazla çalışma süresi olan en güvenilir kamu ağıdır :

EVgo, endüstrideki en iyi işletme siciline sahiptir -% 98’den fazla çalışma süresi – ve ABD’deki herhangi bir kamu şarj ağının Plugshare’inde en yüksek tüketici puanlarına sahiptir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir