Kapat
Şarj Cihazları 94 0

StoreDot ve BP Elektrikli Scooter’lar için 5 Dakikada Şarj Seçeneği Sunuyor

Bazı piller teknik olarak 5 dakika içinde şarj edilebilir. StoreDot ve BP, bu tür bir scooter şarjını gösterdi.

StoreDot ve BP, bu hafta dünyanın ilk elektrikli scooter şarjını beş dakika içinde başarıyla yaptıklarını göstererek övündüler.

Böyle bir hızda şarj etmek, her ikisini de gerektirir – 12C hızında şarj edebilen batarya ve yüksek güç sağlayabilen şarj sistemi. Örneğin, 5 kWh pil kapasitesi bir saatte 5 kW kullanılarak şarj edilebilir ancak 5 dakikalık şarj için 60 kW güç gerekir (daha güçlü ve daha pahalı harici şarj cihazının yanı sıra uygun fişler / kablolar).

StoreDot ve BP (bir yıl önce StoreDot’a yatırım yapanlar ), 70 km’lik (43.5 mil) scooterın menzili dışında hiçbir ayrıntı göstermedi.

“Dün ilk defa, StoreDot ve stratejik ortağı BP, iki tekerlekli bir elektrikli aracın (EV) sadece beş dakika içinde canlı ve tam şarj olduğunu gösterdi. StoreDot’un ultra hızlı şarj piliyle donatılmış bir elektrikli scooter bu teknolojinin kanıtı oldu. bir elektrikli aracı yalnızca beş dakikada şarj edebilirsiniz. Bu konsept kanıtı, ultra hızlı şarj batarya teknolojisi ve EV’lerin benimsenmesini hızlandırmak için oyun değiştirme potansiyeli için önemli bir kilometre taşıdır.

StoreDot’un ultra hızlı şarj pil teknolojisi, elektrikli araç şarj sürelerini mevcut yakıt ikmal sürelerine indirgeme potansiyeli sunar. Gereken ultra hızlı şarj altyapısı ile birleştiğinde, EV mülkiyeti deneyimini önemli ölçüde iyileştirmesi ve EV’lerin daha erken benimsemesinde kilit bir rol oynaması bekleniyor – bu da taşımacılığın çevresel etkisini azaltıyor. “

“BP’nin Gelişmiş Mobilite Birimi (AMU), enerji uzmanlığını dünyanın en önemli, en uygun ev, varış noktası ve ön saha şarjı ağını geliştirmek için kullanmaya kendini adamıştır.”

“StoreDot, ultra hızlı şarj batarya teknolojisinin endüstride geliştirilmesi ve yayılmasını ilerletmek için BP ve diğer önemli stratejik ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edecek.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + two =