Kapat
Şarj Cihazları 25 0

Tesco, İrlanda’da Şarj Noktaları Kuracak

Gelecek yıl Tesco, elektrikli otomobil müşterilerini mağazalarda mevcut 22kW AC şarj noktaları ile karşılayacak.

Tesco, İrlanda’da elektrikli otomobiller için şarj noktaları kurmayı planlıyor. ESB ile ortak olarak yapılan bu girişimde toplamda 52 farklı yerde ve 18 ilçede bu şarj istasyonları kurulacak.

Bu durum İngiltere’deki kurulan şarj istasyonlarından sonraki en yüksek kurulum. Zira İngiltere’de toplamda 600 şarj istasyonu ve 2400 adet şarj aleti kurulmuştu.

İrlanda’da Tesco, her biri 22 kW’lık çift üç fazlı AC noktalarla donatılmış 52 alanla hizmete başlayacak. Her şey 2020’nin sonuna kadar hazır olacak.

Firmanın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

“Yeni elektrikli araç şarj tesisleri, Tesco müşterilerinin alışveriş yaparken elektrikli otomobillerini kolayca şarj etmelerini sağlayacak ve daha temiz bir ortama olumlu katkıda bulunacak. Bu ortaklık kapsamında ESB ücret noktalarını tedarik edecek, kuracak ve işletecektir. 18 ilçede kurulacak olan bu sistem 2020’nin Sonbaharın tamamlanmasıyla hizmete açılacak. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir