Kapat
Şarj Cihazları 132 0

Tesla Los Angles’ta Devasa Bir V3 Supercharger İstasyonu Kurmayı Planlıyor

V3 Supercharger kurulumu iyice artıyor.

Tesla, hızlı şarj cihazı ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Kurulum faaliyetleri tüm hızı ile gerçekleşiyor. Ancak finansman sorunları bu üretimin sekteye uğrayabileceğini ön görüyor. Yine de Tesla, yeni V3 teknolojisine özel önem vererek zaman içinde adım adım daha fazla Supercharging istasyonunu kullanıma sunacağına söz verdi. Otomobil üreticisi geride kalsa da neredeyse her zaman sözlerini yerine getiriyor. 

Electrek’te yayınlanan bir rapora göre Silikon Vadisi’nin tamamen elektrikli otomobil üreticisinin Los Angeles’ı Phoenix’e bağlayacak büyük 28 duraklık bir Supercharger istasyonunda inşaatı başlatmakta olduğu bildirdi.

Bu üretimin ne kadara mal olacağını ve ne zaman faaliyete geçeceğini henüz bilmiyoruz. Ancak şu bir gerçektir ki Tesla bu sektörde emin adımlarla ve hızlı bir biçimde ilerliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir