Spec Specring’in bu videoda öğrenmeye çalıştığı şey budur.

2019.24.1 üretici yazılımı güncellemesiyle Tesla Model 3 sonunda CHAdeMO şarj cihazlarını kullanabilir. Araba sahipleri Superchargers’ı başka herhangi bir elektrik kaynağı için takas etmek istemezler ancak yalnızca Superchargers’a, özellikle de sık sık kullanmadıkları yerlerde güvenmemek faydalı olabilir. Bu kolaylık meselesidir.

Ancak CHAdeMO şarj cihazları Model 3’ü zaten kabul ediyor mu? Bu, Specing Motoring’in YouTube kanalından Kyle’ın bu videoyla öğrenmeye çalıştığı şey.

Başlangıçta, CHAdeMO’yu kullanmanın artık mümkün olduğu gerçeğini kutladı ve Test’in Tesla çalışanları tarafından yapılanlar dışında ilk yapıldığının farkında olduğunu söyledi. Ayrıca bugüne kadar başka hiçbir şey duymadık.

Kyle, ürün yazılımı güncellemesini alan ilk Model 3 otomobillerinden biri olmayı başardı. Ayrıca uygun bir fiyata satmayı teklif ettiği bir CHAdeMO adaptörü ile Electrify America’dan birine gidiyor. Ve çalışmıyor.

Pes etmiyor ve bir EVgo CHAdeMO şarj cihazına gidiyor. Bu sefer neredeyse her şey yolunda gidiyor. Model 3’ü 26 kW alıyor gibi görünse de, Kyle 36 kW alması gerektiğini hesaplar.

Tesla’nın güncellemelerinin aynı anda herkes tarafından erişilememesinin nedeni budur. Şirket onları küçük bir grup insan için uygun kılar, işlerin nasıl yürüdüğünü test eder ve – her şey halledildiğinde – kalabalığın geri kalanı da alır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir