Kapat
Şarj Cihazları 114 0

Tesla’nın Yeni Duvar Şarj Cihazı Özellikleri

Daha az güç ve wifi bağlantısı ile Tesla’nın 3. nesil duvar şarj cihazı daha zayıf görünüyor ancak önceki versiyondan daha akıllı.

Tesla, son yıllarda güçlü duvar şarj cihazlarına önem vermeye başlamıştı ancak 3.versiyon şarj cihazı ile birlikte bu hırsını bir köşeye bıraktı. Yeni duvar şarj cihazı daha az güce sahip fakat akıllı bir özellikle satılacak. Aynı zamanda temperli beyaz cam kaplaması ile biraz değiştirilmiş bir tasarıma sahiptir.

Tesla’nın yeni duvar şarj cihazının en büyük eksikliği olan Wifi bağlantısı bu versiyonda çözüldü ve diğer firmalar gibi wifi olanağını kullanıcılara sunmayı başardı.

Tesla’nın bu duvar şarj cihazında bazı eksiklikler de mevcut. Konnektör mesafesi daha da kısaltıldı ve gücü daha da azaltıldı. Konnektör uzunluğu çoğu insan için sorun olmasa da garaj tipi duvarlara monte edilen şarj cihazları bu sorun olabilir.

Yeni duvar tipi şarj cihazı 48 amper (10kW) güç sağlamaktadır. Önceki sürümde ise 80 amperlik bir güç sağlanmakta idi. Eğer çift konnektörü sağlayan bir aracınız var ise 20 kW’a kadar güç sağlayabilirsiniz.

Tesla bu duvar tipi şarj cihazını kendi sitesinde 500 dolar gibi bir fiyata satışa çıkardı. 20 KW güç sağlayan modeli ise 699 dolardan satışa sunuyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir