Kapat
Şarj Cihazları 300 0

Ultra Hızlı Şarj Ağı için Ford ve Electrify America Birleşiyor

Ford, Electrify America ağına sorunsuz erişim sunarak uzun mesafeli seyahatleri destekleyecek.

2020 yılından itibaren Ford ve Electrify America ultra hızlı şarjlar için birleştiğini açıladı. Ford’un yeni Mustang’i 150 kW hızlı şarjı desteklediğinden Electrify America şarj istasyonu güç çıkışını 150 ile 350 kW CCS Combo olarak değiştirecektir. 150 kW şarj çıkışı ile 10 dakikada 80 km’ye kadar menzil sağlanabilecektir.

2021 yılının Aralık ayında bu birliktelik olacak ve kurulacak sistemler şu şekildedir;

  • Bireysel olarak 3500 adet şarj istasyonu

Electrify America’nın başkanı ve CEO’su Giovanni Palazzo şunları söyledi:

“Electrify America, Ford’un müşterilerine ülke çapında ultra hızlı ortak şarj ağımıza erişim sağlamaktan gurur duyuyor. Elektrikli araçlar sektörünü yaygınlaştırmaya ve benimsetmeye çalışan Ford gibi ender firmalara destek vereceğimizi taahhüt ederiz. ”

Ford Motor Company elektrikli araç hizmetleri müdürü Matt Stover şunları söyledi:

“Güçlü kamusal şarj ağını ve genişleme için etkileyici planlarını sunan Electrify America ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. 11.5 milyar dolarlık küresel elektrikli araçlara yaptığımız yatırımın bir parçası olarak müşterilerimize sunduğumuz teklifleri farklılaştırmak için her zaman çalışıyoruz ve sahiplerine birinci sınıf bir şarj deneyimi ve Electrify America’nın kapsamlı ağına kolay erişim sağlamak için sabırsızlanıyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir