Kapat
Şarj Cihazları 80 0

Vattenfall İsveç’te ABB’nin 50 kW’lık Şarj İstasyonunu Kuracak

Bu güç pek yüksek görünmüyor

Vattenfall, ABB firmasından gelen 40 adet 50 kW’lık şarj istasyonlarını kurmaya başladı. Kurulum ve devreye alma aşamasında görev alan ABB yetkilileri konu hakkında şu şekilde açıklama yaptılar;

“ABB, Avrupa’nın önde gelen enerji şirketi Vattenfall’ı, hem hızlı şarj istasyonunu hem de gerekli tüm şebeke bağlantı donanımını içeren eksiksiz bir çözümle İsveç’te kapsamlı bir elektrikli araç şarj ağı geliştiriyor. ABB teknolojisi şu anda neredeyse 40 adet şarj istasyonu ile halka açık alanda hizmet veriyor

“EV şarj cihazına uyması için müşteri tarafından belirlenmiş bir renk tonunda seçildi ve aynı zamanda bir fatura ölçer için özel bir alan oluşturdu.”

ABB, şu ana kadar 77 ülkede 13.000’den fazla DC hızlı şarj cihazı kullandığını söyledi. Son zamanlarda odak noktası 150 ile 200 kW’lık ultra hızlı şarj cihazlarına çevrildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir