Kapat
Şarj Cihazları 40 0

Vattenfall ve NewMotion, İngiltere’de Ortak Şarj Anlaşması İmzaladı

Vattenfall ve NewMotion arasındaki anlaşma sadece 400’den fazla nokta ile ilgilidir.

Yaklaşık 25.000 halka açık şarj noktasına sahip olan İngiltere, dolaşım anlaşması olmayan ve çoğu zaman birden fazla erişim hesabı gerektiren birçok operatör olmasına rağmen daha iyi ücretlendirme altyapılarından birine sahiptir.

Sorunu çözmenin bir yolu hükümet tarafından, ücretlendirme noktalarının kredi kartı ödemeleriyle güçlendirilmesi gerekliliği ve ikincisi de dolaşım anlaşmalarıdır.

Bu hafta Vattenfall ve NewMotion (Shell grubunun bir üyesi ), tek bir uygulamayı / kartı kullanarak ülkedeki 400’den fazla kamu şarj noktasına ( Eylül ayından itibaren ) ortak olarak erişim sağlamak için bir dolaşım anlaşması yaptığını açıkladı . İngiltere’de bu tür ilk anlaşmalardan biri.

“İsveç enerji grubu Vattenfall ve Avrupa akıllı şarj çözümleri sağlayıcısı NewMotion, yeni bir dolaşım anlaşması imzaladıktan sonra İngiltere sürücülerine sorunsuz bir şarj deneyimi sunma yolunda büyük bir adım attılar. Anlaşma Eylül’de başlayacak ve Birleşik Krallık’ta tek bir uygulama veya şarj kartıyla işletilen 400’ün üzerinde halka açık şarj noktasına erişim sağlayarak elektrikli araç sürücülerinin İngiltere’deki şarj seçeneklerini artıracak. Her iki şirket de ortaklığı daha da genişletme ihtimalini araştırıyor. ”

Vattenfall’ın InCharge ağı Kuzey Avrupa’da 14.500 adet şarj noktasını işletmektedir. NewMotion, Avrupa’daki en büyük şarj ağı olarak görünen 30’dan fazla ülkede (dolaşımdaki çeşitli şebekeler) 118.000’den fazla kişiye erişim sunuyor .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =